banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

02.05.2012, 16:13

17 Gün

Bu yazıyı 2 Mayıs günü yazıyorum, o yüzden başlığım 17 gün sonraya atıf yapıyor. Bu yıl 1 Mayıs kitlelerin buluştuğu, alanların taştığı eylemlere sahne oldu. Oldu ama “sınıf alana ne kadar hakimdi” maalesef yine en büyük tartışma konusu bu. Ya düzen sendikacılığına ne demeli. Biri türlü gruplarla şenlik havasında, kimi Uludağ havası alıyor, kimi tarihte görülmemiş işçi kıyımını yapan iktidarın bakanına kürsü teslim etmiş. Ankara’ya Türk bayrağının girmesini engelleyenler ise polisle işbirliği yapan “sol gruplar”. Tırnak içine aldık ama değil tırnak milyon tırmık yetmez o zihniyete.
 
İŞTE FIRSAT
 
1 Mayıs kutlamaları başkaldıran kitlelerin birbirinden ayrı da olsa hükümete bir gözdağı vermesi açısından önemliydi. Ancak talep neydi? Yada daha önemli bir soru var: 1 Mayıs nasıl anlam kazanacak? 17 gün sonra 19 Mayıs’ta Türkiye Gençlik Birliği büyük bir yürüyüşe hazırlanıyor. “Viva 19 Mayıs” sloganıyla milli bayramımızın enternasyonel ruhla birleşeceği bir büyük başkaldırı. Bu büyük bir fırsattır ve tarihi talihimizin göstergesidir. Mayıs ayı kurtuluş mücadelemizin başladığı ay ve ne mutlu ki gençlerimiz durumun farkında. TGB, hazırlıklarını tamamladı İstiklal Caddesi’nde dev gövde gösterisi ve hemen ardından şenlik. Şenlik ya… inadına gülmek bizimkisi ve inadına devrim ateşiyle göreceğimiz güzel günlere yürümek. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
ÖNDER TOSUN 8 yıl önce
ULUSAL KANALI TEBRIK EDİYOR PROGRAMLARININ DEVAMINI DİLİYORUM.TEK BİR İSTEĞİM VAR.ULUSAL KANALIN AKP YANLISI VATANSEVER KITLELERE DE ULAŞMASI NI TALEP EDİYORUM.BU KİTLELER ULUSAL KANALI IZLEMEDİKLERİ İÇİN OY VERDİKLERİ PARTININ NE YAPTIĞINDAN HABERSİZ DİĞER BASIN YAYIN ARACILIĞI İLE GÖLGELENMEKTELER VE AKP LEHINE ÜLKEMİZ ADINA İYİ İŞLER OLUYOR HAVASI YARATILDIĞI İÇİN MUTEDEYYİN BU KITLELER HERŞEYDEN HABERSİZİ UYUTULMAKTALAR.SÜREÇ DE ÜLKEMİZ ALEYHINE DEVAM EDİP GİTMEKTEDİR.BUNU DURDURMANIN TEK YOLU VARDIR.ULUSAL KANALIN TEK EKSİĞİ DİNİ YAYIN SAATLERİ DUZENLEYEREK YORUMSUZ KURAN ARAPÇA VE TÜRKÇE AÇIKLAMA SURE SURE VERMEYE BAŞLAMASI GEREKMEKTEDİR.BU ŞEKİLDE ULUSAL KANAL DİNLEYİCİ VE İZLEYİCİ SAYISI ARTACAK MEMLEKETİN NEREYE SURUKLENDİĞİ ANLAŞILACAK VE HALKIMIZ DURUMA YINE HALK VE VATAN ADINA EL KOYACAK GÜCE ULAŞACAKTIR.ULUSAL KANALDAN KURAN SURELERİ ARAPÇA –TÜRKÇE DİNİ YAYIN SAATLERİ BEKLIYORUM........IŞIKLA KALINIZ..ÖNDER TOSUN
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P