banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

11.03.2015, 12:22

Amerika, hainleri sever

“ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve Adana Başkonsolosu John Espinoza Diyarbakır'a gitti. Büyükelçi Espinoza, ‘Cözüm sürecini destekliyoruz!’ dedi ve bölgedeki sivil toplum kuruluşları ile görüşmelere başladı.”
Bu haberi okuyunca aklıma birden bire kanlı Maraş olayları geldi. 1978 yılının 19 Aralık tarihinde başlayıp tam bir hafta devam eden o cinayetler, gazetelerdeki o sahneler…
Ne ilgisi var demeyin? O sene de bu olaylardan 2 ay kadar önce Amerikan Elçisi, o bölgeleri gezmeye gitmiş, dönüşte, “Türkiye’yi kimseye bırakmayız!” buyurmuş; bu işaret üzerine de o kanlı saldırılar başlamıştı.
MHP içine yerleştirilen Amerikancı güçlerin kullanıldığı, arkasına gericilerin eklendiği o olaylarla Türkiye darbe ortamına sürüklenmişti.
Hemen belirtelim ki Maraş gibi Sivas’ta, Malatya’da, Çorum’da patlayan bu katliamlarda, saldırganlar milliyetçi sloganlar değil “dinci sloganlar” atmışlardır. Yani kitlesel kırım yapanlar, din-Allah-cami-kâfir kavramlarını kullanarak halkı kışkırtmışlardı. Bu olaylar, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta olduğu gibi tekrarlanmıştı…
Bu yüzden Amerikan elçisinin ülkemizde bir yere gittiği haberini okuyunca tüylerim diken diken olur. Bir yerlerde din adına yapılacak katliam kokusu alır gibi olurum…
Bu son gezi HDP ile kol kola yapılıyor…
HDP; PKK’nın siyasal kanadıdır.
Amarikan yöneticilerini Türkiye topraklarında eğer PKK gezdiriyor ise; Türkiye’nin başına geçirilecek çuvalın ABD-PKK işbirliği ile dokunduğunu anlayın. Elbette ki onlara bu ortamı, iktidar olmak uğruna her şeyi yapabilecek olan AKP yönetimi sağlıyor.

FETHULLAH NEDEN ORADA?
Amerika’dan, Amerikansever tipler ve siyasetçilerimiz, “Dost ve müttefik Amerika” diye söz ederler. Ama o dost ve müttefik Amerika’nın 65 senedir Türkiye’yi 1 gram dostluğu görünmemiştir. Üstüne üstlük Adnan Menderes’in başında bulunduğu Demokrat Parti iktidarı (1950-60) döneminde ülkenin resmi kurumları içine kontrgerilla olarak sızmıştır. Komünizmle Mücadele adı altında Türkiye’yi ele geçiren ABD; ülkemizi Mustafa Kemal’in soktuğu rotadan çıkartarak sonunda gericilerin eline teslim etmiştir.
Bu gerici tipler sıkıştırıldığında ise açıkça onlara sahip çıkan bir ABD var karşımızda. Fethullah Gülen, cumhuriyet rejimi ile savaşmayı yandaşlarına birinci kural olarak öğretip uygulatırken arkasında duran bu “dost ve müttefik Amerika” oldu. Fethullah Gülen bu yüzden, İslam ülkelerine değil de Amerika’ya kaçtı. İşin ilginçliği şudur ki Fethullah Gülen işte bu Amerikancı Komünizmle Mücadele sürecinde yetiştirilmiştir.
***
Türkiye’nin NATO macerasına bakın. NATO’nun paralı bile değil bedava askeri olarak kullanıldığımızı göreceksiniz.
Amerika’nın bu tutumunu görüp de Avrasya seçeneğinden söz eden subayların başına ne geldiğini ise pek açık biçimde gördük. Önce Ergenekon, sonra Balyoz ve casusluk davaları ile bunları perişan ettiler. Böylece cumhuriyet rejimini koruyacak aktif güçler pasifleştirildi. Şimdi o cumhuriyet yerine “Yeni Türkiye” adı altında “Orta Çağ hedefli gerici bir Türkiye” inşa ediliyor. Bu inşaat sırasında Ortadoğu’daki ülkeler gibi Türkiye’de parçalanacak… Plan Amerikan planı…
Amerikan Elçisi, Güneydoğu’da bu parçalanmanın psikolojik ortamını kuvvetlendirmek için dolaşıyor. Yanındakilere bakın; söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız…
***
Ya bu ülkenin gerçek sahibi Türk halkı ne yapıyor?
Sanki üstüne ölü toprağı serpilmiş gibi, horul horul uyuyor.
Türk Gençliği; olmuş android telefon gençliği… Dalmış İnternet’in morfinli dünyasına, habire gidiyor.
Bir Türkiye Gençlik Birliği (TGB) var da o ikide bir bunları dürtüklüyor… TGB’li gençliğe baktıkça karamsarlığım umuda dönüşüyor.
Şöyle diyorum kendi kendime: İyi ki varsınız. Türkiye sahipsiz değil…

Rıza Zelyut
https://www.facebook.com/rzelyut
ulusalkanal.com.trYorumlar (2)
ali 5 yıl önce
doğru söze ne denir!
sydneyden turan 5 yıl önce
merak etme sevgili zelyut tgb var oldukca turkiyeye birsey olmaz. yazilariniza ulusal kanalda kavustugum icim cok mutluyum.
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P