banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Aydın'da zeytin hasadı sürüyor

YURT HABERLER 07.12.2019, 02:17

Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın'da zeytin hasadı sürüyor. Ancak üreticiler dağlardan yağ akıtabilmek için sarp yamaçlardaki zeytin ağaçlarına güçlükle ulaşıyor. Koçarlı Belediyesi zeytin üreticilerinin yamaçlardaki ağaçlara daha kolay ulaşabilmesi için kolları sıvadı.

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde dağların sarp yamaçlarında zeytin hasadı sürüyor. Ancak zeytin üreticileri ağaçların bulunduğu sarp araziye ulaşımda sıkıntı yaşıyor.

Köylülerin bu taleplerini dikkate alan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, DSİ Bölge Müdürlüğünden iş makinası kiraladı. Yolların ulaşıma daha uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışma hasat yapan üreticileri memnun etti.

Tekeli Mahallesinde başlayan çalışmalar tamamlandı. Özellikle kadınların traktör ve motor üzerinde zor anlar yaşadığı zeytin ağaçlarına ulaşım biraz daha kolaylaştı. Güdüşlü, Dedeköy ve hasat yapılan tüm bölgelerde çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Yıllardır hasat yaptıkları zeytin ağaçlarına ulaşmakta büyük çile çeken köylüler, yüzlerce kiloluk mahsulü dağ yollarında artık daha kolay taşıyacak.
 

Yorumlar (0)