banner1198

banner1199

banner1197

''Amacımız teröristleri yok etmek''

Türkiye, Amerika'nın kara gücü PKK/PYD'ye karşı mücadelesinde kararlı. Hedef; "teröristleri yok etmek." Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türk ordusunun Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nı değerlendirdi. Operasyonların "Ülkelerin toprak bütünlüğünü hedef almadığını" söyleyen Erdoğan, "Sorunu kaynağında kurutma kararı aldık." dedi. "Sürecin yeni fırsatları içinde barındırdığını" ifade eden Cumhurbaşkanı, Amerika ve Batılı ülkelere de tepki gösterdi

Barış Pınarı Harekatı 12.10.2019, 15:01
''Amacımız teröristleri yok etmek''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık Konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı Açılış Resepsiyonunda konuştu.

Türkiye'nin hem Suriye'deki hem Irak'ın kuzeyindeki terör yapılanmarına karşı yürüttüğü operasyonlar Erdoğan'ın gündemindeydi.

Erdoğan, Amerika'nın kara gücü PKK/PYD'ye karşı başlatılan Barış Pınarı Harekâtı'nın amacını; "Teröristleri yok etmek" olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanı, Fırat'ın doğusundaki teröristlerin temizlenmesiyle bu bölgelere Suriyelilerin yerleştirileceğini söyledi.

Erdoğan ayrıca sürecin bir fırsat olduğunu da vurguladı.

İstanbul'dan Dünya'ya seslendi Tayyip Erdoğan...

Hedefinde, PYD/YPG ile birlikte iş tutan ülkeler vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha "Kürtleri öldürüyorsunuz" iddialarının gerçeği yansıtmadığının altını çizdi; "Kürtler bizim kardeşimizdir. Mücadelemiz terör örgütleriyle." dedi.

Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P