banner1198

banner1199

banner1197

PKK/PYD'nin şah damarına yarma harekatı yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı müzahir gruplar , Amerika'nın teröristleri beslediği PKK/PYD'nin şah damarına, stratejik M4 karayoluna ulaştı. Menbiç'ten Irak sınırına uzanan karayolu, Türkiye'nin  harekattaki öncelikli stratejik hedefiydi. Sınıra 30 kilometre uzaklıkta yer alan karayolunda kontrolün sağlanmasının ardından Aynel Arap ve Tel Abyad'a gelen terörist geçişi de kesilmiş oldu

Barış Pınarı Harekatı 12.10.2019, 17:50 12.10.2019, 20:46
PKK/PYD'nin şah damarına yarma harekatı yapıldı

Terör örgütü PKK/PYD'nin şah damarına yarma harekatı yapıldı. İkmal hattı kesildi, Terörist geçişi engellendi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın koridorunun kalbini hedef alan Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ediyor.

Bu kapsamda Ankara-Washington hattında kriz konusu olan, Türkiye'nin harekattaki öncelikli stratejik hedefi M4 karayoluna TSK'ya yardımcı kuvvetler ulaştı.

Washington yönetimi 30 bin TIR dolusu silahı Suriye'ye, Erbil Havaalanı'ndan Musul ve Sincar'ı takip ederek ulaştırıyordu. Suriye'ye silah dağılımı ise M4 karayolu üzerinden sağlanıyordu.

Halep-Haseke yolu olarak da bilinen M4, Türkiye sınırına yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta. Türkiye'nin harekat hedefinin güney sınırlarını oluşturan kara yolunu PKK, lojistik ve ticari faaliyetleri için de kullanıyordu.

Yarma harekatıyla stratejik güzergahın bir bölümünde kontrolün sağlanmasının ardından PKK'nın terörist geçişi de engellenmiş oldu. PKK Irak sınırındaki teröristleri Aynel Arap ve Tel Abyad'a söz konusu karayolu üzerinden ulaştırıyordu.

Kontrolün ardından  karayolu üzerinde yakalanan PKK'lı teröristler de etkisiz hale getirildi. Saha kaynaklarının iddiasına göre en az 15 teröristin yakalandığı belirtiliyor.

ÖSO, karayoluna ulaşmasının ardından sivil halka tatlı dağıtımı da yaptı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P