banner1198

banner1199

banner1197

Son dakika! Trump'ın Erdoğan'a Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı gün mektup yazdığı iddia edildi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği iddia edilen bir mektup ortaya çıktı. Söz konusu mektupta Trump'ın Erdoğan'a hitaben "Sert bir adam olma" ifadelerini kullandığı öne sürüldü

Barış Pınarı Harekatı 17.10.2019, 01:00 17.10.2019, 01:19
Son dakika! Trump'ın Erdoğan'a Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı gün mektup yazdığı iddia edildi

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump'ın Erdoğan'a gönderdiği iddia edilen bir mektup paylaştı. Mektubun Barış Pınarı Harekatı'nın başlatıldığı 9 Ekim'de yazıldığı öne sürüldü.

Yazıldığı iddia edilen mektupta şu ifadeler yer alıyor:

"Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye'nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P