banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ulusal Türk Kuruluşları Başkanı Hüseyin Macit Yusuf : Özür yetmez istifa et

Ulusal Türk Kuruluşları Başkanı Hüseyin Macit Yusuf KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı talihsiz açıklamalara cevap verdi.Hüseyin Macit Yusuf "Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türkleri anavatan Türkiye’nin Kahraman Silahlı Kuvvetleri’nin, Mehmetçiğin, Barış Pınarı Harekatı’na başladığı andan itibaren destek vermektedir." dedi.

Barış Pınarı Harekatı 14.10.2019, 09:18 14.10.2019, 09:54
Ulusal Türk Kuruluşları Başkanı Hüseyin Macit Yusuf : Özür yetmez istifa et

Hüseyin Macit Yusuf yaptığı  basın bildirisinde şöyle dedi:

"Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türkleri Anavatan Türkiye’nin Kahraman Silahlı Kuvvetleri’nin, Mehmetçiğin, Barış Pınarı Harekatı’na başladığı andan itibaren destek vermektedir.

Anavatan Türkiye’yi yıllardır tehdit eden ve binlerce masum insanımızın Şehit edilmesine ,bir o kadarının da yaralanmasına neden olan terör illetinden kurtulması,terörü kökünden kazıması hedefiyle başlattığı Harekatın başarılı olması için dua etmekteyiz.

Operasyon Türkiye’nin meşru müdafaa hakkıdır ve uluslararası hukuka da uymaktadır.

Harekat’ın başlamasının ardından KKTC Başbakan’ı Sn.Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sn. Kudret Özersay yaptıkları açıklamalarla Harekat’a destek vermiş ve dualarını eksik etmemiştir.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Harekatın başlamasının ardından 3 gün kayıtsız ve sessiz kaldıktan sonra yaptığı açıklama tam anlamıyle rezalettir ve Akıncı’nın vurguladıkları kesinlikle Kıbrıs Türk halkının duygu ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.

Adadaki varlığını Anavatan Türkiye’nin,Anadolu’daki kardeşlerimizin desteğine borçlu olan Kıbrıs Türkü,en son 1974’te Mutlu Barış Harekatı ile,Kahraman Mehmetçiklerimizin zamanında gerçekleştirdiği müdahalesi ile mutlak bir soykırımdan kurtulmuştur. 1974 sonrasında özgürlüğe kavuşan Kıbrıs Türkü egemen topraklarımızda yine Anavatan Türkiye’nin desteği ile devletimiz KKTC’yi kurmuştur.

Kurulduğu günden itibaren KKTC’nin yaşaması, kalkınması,gelişmesi için Anavatan Türkiye hep yanımızda olmuş her zaman destek vermiştir.

KKTC Cumhurbaşkanı makamında bulunan Akıncı’nın yaptığı açıklama büyük bir sorumsuzluk örneği olup, amacını açmış talihsiz ve hadsizdir. Akıncı’nın söyledikleri sadece kendini ve kendi gibi düşünen azınlık bir grubu temsil etmektedir. Etrafındaki azınlık bu grubun yurt dışındaki kaynaklardan beslendikleri ve emperyalizmin içimizdeki piyonları olup,özellikle Rum-Yunan tezlerine sahip çıktıkları gizli değildir.

Uzunca bir süredir yanlış siyasetine dikkat çektiğimiz Akıncı’nın talihsiz açıklamasına tepki yağmaktadır. KKTC halkı Akıncı’ya büyük bir kızgınlık içindedir. Yurt dışında,özellikle Anavatan Türkiye’de yaşayan Kıbrıs Türkleri infial içindedir ve Akıncı’nın açıklamalarının Kıbrıs Türklerinin çoğunluğunu temsil etmediğinin bilinmesini istemektedir.

Başta Anavatan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,birçok siyasimiz,sivil toplum örgütümüz Akıncı’yı protesto eden açıklamalar yapmış,yapmaktadır.

Bu şartlarda, Kıbrıs sorunu ile ilgili son gelişmeler ve cumhurbaşkanlığı seçiminin Nisan 2020’de ,6 ay gibi kısa bir süre sonra yapılacak olmasını da göz önünde bulundurarak , Akıncı’nın Büyük Türk Milleti’nden özür dilemesinin yeterli olmayacağını ve hemen istifa etmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

KKTC’de yapılacak erken bir cumhurbaşkanlığı seçimi, Akıncı’nın yaptığı açıklamalarla Kıbrıs Türküne sürmeye çalıştığı lekeyi,hadsizliğini ve sorumsuzluğunu temizleme imkanı yaratacak, kendisinin demokrasi önünde hesap vermesini sağlayacaktır. Halkın kendisine destek verdiğini iddia eden Akıncı seçim sandığından kaçmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Anavatan Türkiye’ye, Anadolu’daki kardeşlerimize olan bağlılığımızı birkez daha bildiririz.

YAŞASIN BÜYÜK TÜRK MİLLETİ

YAŞASIN YÜCE ATATÜRK’ÜN KURDUĞU VE BİZE EMANET ETTİĞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ

YAŞASIN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

YOLUMUZ TÜRKİYE’NİN YOLUDUR.

YOLUMUZ ANADOLU’NUN YOLUDUR."

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P