banner1199

banner1197

30.11.2015, 10:02

"Barış" ve "Kürdistan"

"Barış" güzel şey. Elbette kimse savaş istemez, kimse ölmek, öldürmek, aç kalmak, ayrı kalmak istemez. "Mecbur kalmadıkça savaş cinayettir" Bu cümlenin sahibi bir askerdi hem de cephe cephe dolaşmış, savaşmış bir asker. O askerin bir başka sözü de: "Güneşin doğudan doğduğunu nasıl görüyorsam, mazlumların zalimleri mahv ve nabut edeceğini de öyle görüyorum" O büyük asker barışın başkaları tarafından lütuf olarak verilmeyeceğini biliyordu. Dünya zalimlerle doluyken, mazlumlar ancak birleşerek barışa ulaşabilirler. İşte bu yüzden ayrılmamak, bölünmemek şarttır. Zalimlerin en çok sevdiği şey önce bölmek sonra yönetmektir çünkü zalim medeni kılıktaki canavardır ve "tek dişi kalmıştır" bu yüzden önce bölmek sonra yutmak ister.

HEPİMİZ GÖRDÜK

Zalimler hep aynı "medeni" kelimeleri kullanarak böldüler. "İnsan hakları", "demokrasi", "yeni" ve "barış" Önce savaştırıp sonra "barış" masaları kurdular. Yugoslavya'da birliği savunan herkesi katil ilan ettiler. Savaşmayı reddedenler ya "hain" oldu ya "katil" Savaş çıktı 300 bin insan öldü, Srebrenitsa'da, Vukovar'da, Kosova'da, Belgrad'ta, Doboj'da her yerde kan gövdeyi götürdü ve sonra "barış" masaları kuruldu. Yugoslavya'yı bölmek için savaş çıkartanlar Yugoslavya'nın şehirlerine duvarlar ördü, sınırlar çizdi. Hadi aklınız ermedi, gözünüzde mi görmedi?Yugoslavya şehirlerinin arasına duvarlar örülürken ıslıklı şarkılar eşliğinde Berlin Duvarı'nı yıktılar, mezhep farkı yüzünden "Yüzyıl Savaşları"nı yapan "medeniler" kendi sınırlarını kaldırdılar, birlik oldular, AB oldular. Yugoslavya ne oldu? Yugoslavya nerede? Yugo marka araba, Iskra marka sinema makinesi, Tikveş'in güzel rakısı, İvo Andriç'in "Drina Köprüsü" nerede? Görmez misiniz, duymaz mısınız artık Yugoslavya'nın her yerinde ırkçılık var. Sırbistan var, Makedonya var, Hırvatistan var, Bosna var, Kosova var ama Yugoslavya yok, Yugoslav yok. Peki "barış" var mı? O hiç yok. Çetnik var, Uztaşi var, Komiti var hatta IŞİD bile var ama barış yok.

GERÇEK

Irak'ta barış var mı, ya Suriye'de..? Neden yok? Çünkü "Kürdistan" var. Yanlış anlaşılmasın Kürtlerin Devleti değil ABD'nin kuklası var, "Pupet State" var. "Kürdistan" yazılıyor "kukla" okunuyor. Çok bilmişliğe ne hacet, Irak varken, Suriye'ye emperyalist postallar girmemişken savaş var mıydı? Hep aynı yalan. "Baskı vardı", "diktatörlük vardı", "demokrasi yoktu" falan ama hepsi yalan. Gerçek olan; artık ekmek yok, toprak yok, barış yok. Diyarbakır Baro Başkanı öldürüldükten sonra "Kürdistan elçisi" öldü dediler, "barış için öldü" dediler ama herkes bilsin ki; hem "Kürdistan" hem "barış" olmaz. Olmaz çünkü o dedikleri "Kürdistan" değil, o dedikleri "barış" değil. Barış için birlik lazım, birlik için kardeşlik. Gel kardeşim kanma, gör kalleşliği...

Teoman Alili
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
VEYSEL 4 yıl önce
Gel kardeşim hepimiz TÜRK olalım. Elma, Portakal birlikte elma olalım.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P