banner1199

banner1197

Bakan açıkladı: ucuzlayacak!

BİLİM-TEKNOLOJİ 22.02.2015, 13:01 22.02.2015, 13:05
Bakan açıkladı: ucuzlayacak!

 Binlerce akıllı telefon sahibini, internet hizmet ücreti mağdur etti. Tarifesindeki internet kullanım limitini aşan abonelere, fahiş faturalar yansıtıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştıkları istek dışı internet hizmeti ücretlendirmelerinin önüne geçecek düzenleme üzerinde çalıştıklarını belirtti. Elvan, yazılı açıklamasında, mobil telefon kullanıcıları tarafından internet hizmetiyle ilgili olarak istek dışı ücretlendirilmelerle karşılaşıldığına ilişkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) şikayetlerin iletildiğini kaydetti. Elvan, yapılacak düzenleme ile aboneden habersiz internet hizmeti ücretlendirmesi sonucu oluşabilecek tüketici mağduriyetinin engellenmesinin amaçlandığını belirtti.

DÜZENLEME GELİYOR
Elvan, "Ayrıca hattın açılmasını müteakip hatların internete nasıl kapatılabileceği hususunda abonelerin SMS yoluyla bilgilendirilmesi de hedefleniyor. İnternet hizmetlerinin online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığıyla ve SMS ile kapatılıp açılabilmesi hususunda da düzenleme gelecek" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (4)
Sultan 5 yıl önce
2014 mart'tan aralık'a kadar kablolu pc'de 7 gb aşılmamış, ocak 2015 te ne olmuşsa nasıl olmuşsa 14 gb kullanılmış. ve aylık ödeme %100 katlamış. bu ttnet'in soygunculuğu değil mi?
A 5 yıl önce
Evet telefon hatlarindan abonelirinden biktik boyle sistem gormedim yaziklar olsun aylik mesala10 20 30 olsun limiti astin bune ya olmaz boyle sinirsiz internet sinirsiz telefon acilmasi daha iyi bende aylik olan ucreti yatiriyim durmadan biseyler eklemeyin be yeter
omer 5 yıl önce
telefon sahibinden akıllı olunca sıkıntı oluyo tabi
turgut özal 5 yıl önce
inernet faturalarından bıktım yahu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P