banner1198

banner1199

banner1197

Göktürk-2, Kandil'i izleyecek

Göktürk-2 uydusunun her 6 saatte bir PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki karargahı Kandil'i görüntüleyeceği açıklandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Orada bir çukur mu kazılmış, orada bir tümsek mi oluşmuş, orada bir duvar mı yapılmış bunu tespit ediyor, imha ediyoruz" dedi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 15.04.2016, 18:15 15.04.2016, 18:23
Göktürk-2, Kandil'i izleyecek

Bölücü terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki ana karargahı Kandil, Göktürk-2 uydusu tarafından izleniyor.

Devir aralıkları 2 buçuk gün olan uydu artık her 6 saatte bir Kandil'in üzerinden geçecek. En ufak bir değişikliği güvenlik güçlerine rapor edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Orada bir çukur mu kazılmış, orada bir tümsek mi oluşmuş, orada bir duvar mı yapılmış, bir baraka mı yapılmış, bunu tespit ediyoruz" dedi. 

Tespit edilen değişikler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği hava harekatı ile yok ediliyor. Güdümlü füzelerle nokta atışı yapıldığını belirten Fikri Işık, PKK'nın para kasalrını ve uyuşturucu depolarının imha edildiğini açıkladı. 

Bakan Fikri Işık, PKK'ya büyük darbe indirildiğini söyledi. "Türkiye Cumhuriyeti askeriyle, polisiyle, jandarmasıyla, tüm güvenlik güçleriyle tam bir koordinasyon içerisinde, bunların inlerine girdik" dedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
20°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P