banner1198

banner1199

banner1197

Ece Erken kimdir, kaç yaşında nerelidir? Ünlü isim hangi programı sunuyor

Pizzaya tükürme davasında hakkında beraat kararı verilen ünlü sunucu Ece Erken hakkında internette çok sayıda araştırma gerçekleştiriyor. Vatandaşlar, Ece Erken kimdir, kaç yaşında nerelidir? Ünlü isim hangi programı sunuyor sorularına yanıt arıyor. Ece Erken, 11 Mayıs 1978 yılında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde doğmuş, sinema ve dizi oyuncusu, sunucusudur

BİYOGRAFİ 12.09.2019, 09:43
Ece Erken kimdir, kaç yaşında nerelidir? Ünlü isim hangi programı sunuyor

Ece Erken (d. 11 Mayıs 1978, Çorlu), Türk televizyon sunucusudur.

Baba tarafı Samsunludur. Babası subay olduğundan dolayı Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi çeşitli yerlerde yaşadı. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'ni bitirdi.

Sunuculuk kariyerine 12 yaşında, Kıbrıs'ta Bayrak Radyo Televizyon'da başladı. Sonra Ankara'da Radyo Vizyon'da ve Radyo Genç'te çalıştı. Ardından İstanbul'a geldi ve Kral TV'de işe başladı. Kral TV'den sonra Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva'da çalıştı. Televizyonculukta işe ilk Star kanalında başladı. Daha sonra Kanal 6, Number One TV, Genç TV'de çalıştı. Ayrıca 4 yıl Show TV'de program yaptı. 2000 yılında TGRT kanalında Nilgün dizisinde başrolde oynadı. 2002 yılında Aşk ve Gurur dizisinde rol aldı. 2003'te Lise Defteri adlı dizide Nil rolünde oynadı.

atv'de Mavi Şeker adlı programın sunuculuğunu yaptı, fakat program 2009 yılı sonunda reyting nedeniyle ekranlara veda etti. atv'de Enbe Orkestrası ile birlikte Enbeyaz Geceler adlı programın sunuculuğunu yaptı. FOX TV'de Aç Aç Kazan adlı programı sundu. 2011 yılında Kanaltürk'te Davut Güloğlu ile Hayata Gülerken adlı eğlence programını, ardından Beyaz TV'de yayımlanan Tatlım Benim adlı programı sundu. 2015-2017 yılları arasında ile TRT 1'de yayımlanan İyi Fikir programının sunuculuğunu yaptı.

Yorumlar (0)
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P