banner1199

banner1197

21.10.2015, 17:22

Bölme, çarp

Sözüm kendisini vatansever, milli, Kemalist, bilimsel sosyalist, Atatürkçü olarak tanımlayanlara. Diğerleri zaten kendilerine yakışanı yapıp görüşlerine uygun partilere oy verirler. Benim canımı yakan kendi görüşlerinin dışında partilere oy verip hem kendilerine hem memlekete zarar verenleredir. Sevdiğim sözlerden biridir: "Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir" Bence iyi olmak başkadır, iyi niyetli olmak başkadır. Niyet etmek yapmak anlamına gelmez. İyi olana ulaşmak için iyiliği yapmak gerekir. İyi niyetle yapılan şeyler genelde kötülük getiriyor.

BÖLME

Önce şu bölme kelimesinin anlamını bir düşünelim. 1 bölünür mü? Evet bölünür. Mesela birliğimizi bölmeye çalışıyorlar mı? Oslo görüşmelerini yapanlar, Tunceli'ye Dersim diyenler, Sabahattin Önkibar'ın deyimiyle: "Kravatlı PKK'lılar"la yedikleri içtikleri ayrı gitmeyenler birliğimizi bölmeye çalışmıyorlar mı? Hadi iyi niyetli olalım cehennem yoluna bir taşta biz döşeyelim, en azından birliğin bölünmesine neden olacak fırsatlar yaratmıyorlar mı? Birlik nedir? Tek dil, tek bayrak, tek ve büyük millet, tek Vatan!!! Birliği bölersek ne olur? Çok dil, çok bayrak, çok halk, ortak vatan. Bakın "Vatan" kelimesi bile özel olmaktan çıktı yazarken bile küçük harfle yazılır oldu. Demem o ki;Vatan için değil de koltuk hesabı için oy verdiniz, hesapta oyları bölmediniz ama 1'i böldünüz. Daha güçlü HDP daha güçlü YCHP yaptınız yanına bir de AKP koydunuz ne oldu? Oy bölmeyelim derken memleketin bölünmesine yol açtınız. 1'i ikiye böl kalır yarım, yarımı da ikiye böl kaldı çeyrek. Ne yaptın? Böldükçe böldün.

GELİN ÇARPALIM

Türkiye'yi, milletini, Vatan'ını seven insanlara diyorum ki; gelin bölmeyin, çarpın. Sağlam düşünün. Dünyanın en saçma seçim sistemlerinden biri de olsa güzel ülkemizin seçim sisteminden bile daha saçma olan siyasi fikri terkedip "oyum boşa gider" safsatasından kurtulun. Vatan'ı mı Vatan'ı belleyen kardaşım, arkadaşım, yoldaşım, fikirdaşım, ülküdaşım, VATANDAŞIM mevcuda verdiğin oy hep boşa gidiyor. Üstelik bölerek, azaltarak, yok ederek boşa gidiyor. 0'a gidiyor. Oysa biliyorum sen teröre karşı mücadele eden şanlı ordunun zaferi için önünde engel olmasın istiyorsun, sen ABD veya AB kapısında bağlı kalmak istemiyorsun, sen başı dik bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmak istiyorsun, sen NATO'nun falan piyonu olmak istemiyorsun, sen fabrikaların çalışsın, yabancıya peşkeş çekilmesin istiyorsun, sen kardeşçe yaşamak, öğrenmek, özgürce öğretmek, istediğin gibi ekip biçmek, istediğin kadar yetiştirmek istiyorsun, sen ağalık düzeni bitsin, marabalık ortadan kalksın, çocuk gelinler olmasın, kadın erkek eşit olsun istiyorsun. Yalan mı? Sen andımız hep okunsun, bayrağımız dalgalansın, komşularınla iyi yaşayasın, bölgende kendi gücün olsun, Sam Amca'nın piyonu olmayasın diye askere gidiyorsun, memleketi savunan ordunla gurur duyuyorsun. Yanlış mıyım? Mesela, "Türküm o kadar" diyen hocan nobel alınca gurulanıyorsun, "Biz Ermeni soykırımı yaptık" diyen adam nobel alınca utanıyorsun. Ey büyük milletim VATANDAŞIM, "Ermeni soykırımı" iddaları çöpe gidince gururlanmadın mı? Milli takım Avrupa Şampiyonası'na gidince sevindin ya, Avrupa'ya medeniyeti hatırlatan, yalandan kurtaran Türk gücünü görünce, duyunca "işte bu" demedin mi? O zaman niye böldüğünü düşünüyorsun. Vatan'a vereceğin oy bölmez çarpar be büyük milletim. 160 Bin'i ilk aşamada 100'le çarpsak mesela. 16 milyon yapsak ne olur bir düşünsene. Başı dik, onurlu, bağımsız bir Türkiye kurulur. Sen çarp, ben çarpayım, o çarpsın bak nasıl bölünmüyor hiçbirşey. Gel Vatan oylarını bölme, arkadaşına söyle çarpsın, eşine söyle çarpsın, babana, anana, kardeşine, komşuna, bakkalına, manavına, öğrencine, öğretmenine, eltine, görümcene, kaynanana, kayınbabana, amcana, halana, dayına söyle çarpsın. Hadi hep beraber çarpalım emperyalizmin suratına. Ne dersin? VAR MISIN!!!

Teoman Alili
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Cemil Gürol 4 yıl önce
Yüzlerce,binlerce defa bunları anlatırken dilimizde tüy bitti.Anlatmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.Kurtuluşun yolunu çok açıklıkla anlatımınız muhteşem olmuş.Saygılarımla.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P