banner1199

banner1197

24.07.2015, 19:36

Büyük Devlet refleksi

 Türkiye büyük bir devlet belki bazıları bunu unuttu ama şimdi hatırlama zamanı. Son zamanlarda yaşadıklarımız, emperyalist devletlerin projelerinde görev alan yöneticiler, ergenekon ve balyoz hatta şike davası gibi tertipler gerçeği bir dönem gizledi. Sanıldı ki; Türkiye bütün tertiplere sessiz kalacak, terörün tehditlerine boyun eğecek ve bir muz devletiymiş gibi bölücülüğe evet diyecek. Oysa Türkiye imparatorluklar mirasçısı ve binlerce yıllık devlet geleneğinin varolduğu bir ülkedir. Bunu 200 hadi bilemedin 300 yıllık devletlerin yada o devletlerin derin yapılarının bilmesi, kavraması pek mümkün değil. Türkler, Farslar, Araplar, Slavlar ve hatta Kürtler elbette kolay lokma olmazlar. Günümüzde Kürtlerin emperyalist devletlere yakın durması kafa karıştırabilir ancak bu geçici bir süreçtir ve Kürtler de eninde sonunda gerçek rotaya girecektir.

OPERASYONUN ADI
Türkiye'nin IŞİD'e yönelik operasyonuna şehit ismi vermesi çok önemli. Bu tavır IŞİD veya PKK'nın terörist olarak kabul edildiğinin ve teröre karşı savaşta Türk milletinin en büyük silahının şehitleri olduğunu göstermiştir. Doğu Perinçek'i konuk ettiğim "Çıkış Yolu" isimli programlarımdan birinde Perinçek şöyle demişti: "Türkiye'nin en büyük yer altı kaynağı, şehitleridir" işte bu kaynak ülkemizin bütünlüğünün güvencesidir. Operasyona şehidin ismini koyan güç bunun farkında. Kararlılık gösterilmiştir çünkü asla vazgeçmeyeceğimizn altı çizilmiştir. Şehitlerin kanı yerde kalmayacak denmiştir.

İNCİRLİK MESELESİ
Kafa karıştıran hamleler var. İncirlik'in ABD'ye açılması gibi ama üst düzeyden yapılan açıklamalarda Türkiye'nin operasyonu bu durumla bağlantılı değildir denildi ayrıca hem IŞİD hem PKK'nın hedef alınması Türk Devleti'nin terörün her türüne ve sınırlarını yada güvenliğini tehdit eden her biçimine karşı çıktığını gösteriyor. Eş zamanlı polis operasyonlarda PKK, IŞİD, DHKPC ve hatta F tipinin hedef alınması da çok önemli. Açık veya dolaylı biçimde ABD'nin desteklediği bütün şer odakları Türk Devleti'nin hedefi oldu. Önemli nokta şu: Rusya, İran gibi güçler Türkiye'nin operasyonuna karşı çıkmadı. Suriye'nin de operasyondan önce bilgilendirildiği belirtiliyor. Bu durum Suriye'nin de operasyona karşı olmadığını gösteriyor.

PERDE ARKASI
Bazı aydınlarımız yazılarını ve görüşlerini genelde olaylar üzerine gündeme taşıyor. Oysa esas olan fikirler. Bence iki fikir karşı karşıya. Türkiye'nin bölünmesi yada bölünmemesi. 7 haziran seçimlerinden sonra bölünme yanlısı bir tablo çıkarılmak istendi. PKK barajı geçti, CHP dizaynı tamamlandı v.s. Sonuç olarak Türkiye'yi bölme anayasası için gerekli yapı oluşturulmak istendi. Halen uğraşıyorlar ama AKP YCHP koalisyonu kurulamıyor. Belki de hiç kurulamayacak. 7 Haziran sonrasında yazdığım yazıda, 8 Haziran günü şöyle bir paragraf vardı: "(...) Türkiye Çekoslovakyalılaşmaz, Yugoslavyalaşır. Bunu ABD çok iyi biliyor ve bildiği için IŞİD diye bir örgüt yarattı. Bana göre Suriye'deki "Kobani"nin benzeri bir durum Türkiye topraklarında yaratılabilir. Bu açık bir uyarımdır. Seçim sonrasında Selahhattin Demirtaş'ın "Kobani" vurgusu yapması ve IŞİD'ten bahsetmesi tesadüf değil tehdittir. Zafer konuşması sırasında dinleyenlerin "biji serhıladani Kobani" yani "yaşasın Kobani direnişi" sloganı atması da tesadüf değildir. Kimse unutmasın HDP, PKK'dır. PKK silahlı terör örgütüdür. En iyi bildikleri şey silahlı tehdittir. Amaçları için Türkiye topraklarını kan gölüne çevirmekten çekinmezler. Suriye'den gelip Türkiye'de eğitilenler, "Fetih Ordusu" ve sınırlarımızda var olan IŞİD gerçeği, PKK'nın düşman yaratmasını kolaylaştıryor. IŞİD ile PKK savaşırsa ne olur? Kendine sol yada ilerici diyenler vahşi bir örgüte karşı savaşan PKK'yı sempatik bulacak, PKK'yı düşman görenlerde IŞİD'i sempatikleştirecek. Türk Ordusu'da malesef iki terör örgütüyle aynı anda savaşmak zorunda kalacak. Öyle ya, ülke toprakları terör örgütlerine teslim edilemez."(bknz.http://www.ulusalkanal.com.tr/umudumuz-kirildi-miyugoslavyalasiyor-muyuz-makale,4354.html:) Türk Devleti işte bu büyük tehdide razı gelmeyeceğini göstermiştir. Hem PKK hem IŞİD teröristtir ve biz iksine karşı da savaşabilirz demiştir. Bugün "savaşa hayır" söylemi PKK'yı da, IŞİD'i de kollama anlamına gelir. Türk Devleti büyüktür ve büyük refleksleri vardır. Bazen sadece tek bir subay, bazen tekmil millet harekete geçer. Bu gerçeği unutanlar yakında herşeyi yeniden hatırlayacak.
Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P