banner1199

banner1197

07.08.2015, 18:04

Çözüm süreci ilerliyor

 Bu batı ve batıcı basın bir hoş doğrusu. Bizleri çözüm karşıtı olarak görüyorlar. Oysa Türkiye'de sorunların çözülmesini en çok biz isteriz çünkü biz Türkiye'yi seviyoruz. Türkiye'nin dışında olanlar veya Türkiye diye bir sorunu olmayanların çözüm istediğini düşünmek ahmaklık olmaz mı? Onlar çözüm değil, çözülme istiyor. Gözünü sevdiğim dilimiz bir iki harf değişikliğiyle niyetleri ne güzel deşifre ediyor be. Türkiye'de, çok dil, çok etnik yapı, çok bayrak falan hep çözülme getirir. Çözüm açıktır ve "Türk milleti" kavramı içinde gizlidir. Türkiye, Kurtuluş Savaşı'nda yaptığı gibi etnik grupları öne çıkaran değil etnik grupları milletleştiren hamleyi yaparsa sorunlar çözülür. Bunun için gerçekten Diyarbakır Kabzımallar Odası, Ticaret Odası, Siirt Esnaflar Odası ve köylülerle konuşmak, onlarla masalara oturmak gerekir. Çözüm PKK ile masaya oturarak, pazarlık yaparak gelmez. PKK masaya değil, hizaya getirilir. Abdullah Öcalan'la pazarlık yapılmaz, O'na direktif verilir. Barış dayatmasıyla aba altından silah kullananlara sempatiklik yakıştırlmaz, güç gösterilir. Bu yüzden Türkiye'nin terör operasyonlarının başından beri aynı yerde duruyorum. Benim yerim mehmetçiğin yanıdır. Erinden yeni ve eski Genelkurmay Başkanı'na kadar safım bellidir. Ne yani mehmetçik vatan mevzisindeyken komplo teorisi yapıp, hesap mı edeceğiz? Velev ki; bazılarının dediği gibi oldu ve bütün bu operasyonlar ABD hesabına yapıldı o zaman birileri bize çıkıp "ya gördün mü, biz demedik mi, sen o zaman yanlış değerlendirdin" diye bize hesap mı soracak? Varsın sorsun, incilerimiz dökülmez. Benim safım Arslan Binbaşı'nın Yalçın şehidin ve diğer kahramanların yanı olarak kalacak.

DEMEK Kİ NEYMİŞ?

"TSK dağı taşı bombalıyormuş", "ABD izin vermese bu operasyonlar olmazmış", "Asıl amaç IŞİD'in önünü açmakmış", "90'lı yıllara geri dönülüyormuş", "Türkiye bir terör dalgasıyla karşı karşıya kalabilirmiş", "Yeni Genelkurmay Başkanı vatansever değilmiş" v.s Altını çizerek söylüyorum bütün bu cümleler sadece komplo teorilerine dayandırılan iddialardır. TSK'nın "dağı taşı bombalamadığı" ortaya çıktı. Öyle olsa Demirtaş neden panik halde Avrupa turuna çıksın, NATO'yu ve AB'yi Türkiye'ye baskı yapmaya çağırsın? PKK'nın sözde liderleri acaba neden oraya buraya kaçıyor? PKK'nın Avrupa'daki adamlarının paçası neden tutuştu? Demek ki çözüm süreci ilerliyor. Şımartılan terör örgütü, karşısında gücü görünce çözülüyor. Yani çözüm PKK ve yandaşlarının çözülmesidir. Terör destekli siyasi çözüm olur mu? Olmuyormuş demek ki. Demek ki; Türkiye'nin bir gücü ve "özgül ağırlığı" varmış. Bakın süreç ilerliyor. Madde madde yazalım, olgulara bakalım.
AKP ile CHP arasında koalisyon görüşmeleri çıkmazda. Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu çok istiyor ama Türk milletini anayasadan çıkarma amaçlı koalisyon kurulamıyor. Belki kurarlar ama ölü doğar.
Tayyip Erdoğan Çin'e gitti. Çin ne dedi? "Bölücü teröre karşı birlikteyiz"
Rusya, bölgesel işbirliği önerdi.
İran, görüş ayrılıkları var ama bölücü ve gerici teröre karşı birlikte olmalıyız görüşünde.
Suriye, sınırlarına yapılan TSK operasyonlarına şu ana kadar ses çıkarmadı.
Türkiye ile Çin arasında milli paralar üzerinden ticaret yapılması yolunda görüşmeler başladı.
Türkiye ile İran serbest ticaret bölgesi için anlaştı.
Türkiye Şanghay İşbirliği Örgütü'ne tam üye olmak istediğini birinci ağızdan açıkladı.
PKK dağılma sürecine girdi.
TSK kara harekatı için hazırlanıyor. Bora Tugayları göreve hazır.
Obama "Türkiye, PKK yerine IŞİD'le savaşmalı" diyor Türk dışişleri cevabı yapıştırıyor: "kimseden icazet almayız"
Bütün bu tablo sizce nereye gidiyor? Ha İncirlik meselesi falan var ama görünen köy kılavuz istemez. Çözüm süreci ilerliyor hadi hayırlı olsun.

Teoman Alili
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P