banner1199

banner1197

ABD'den geri adım: Esad...

Amerika’nın Suriye’yi bölmeye yönelik girişimlerine karşı Şam ve Moskova’nın kararlı duruşu Washington’a geri adım attırdı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry “Rusya, Esad’ı masaya getirirse müzakereye hazırız” dedi. İlk adım, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter arasında yapılan telefon görüşmesinde atıldı.

DÜNYA 20.09.2015, 20:15 20.09.2015, 20:15
ABD'den geri adım: Esad...
Amerika’nın Suriye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan hamlelerine karşı Şam ve Moskova kararlı durdu. Bu duruş Washington'a geri adım attırdı. Amerika Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la müzakereye ilişkin ilk kez bu kadar net konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İngiltere'nin Başkenti Londra’da yaptığı açıklamada “Rusya, Esad’ı masaya getirirse müzakereye hazırız” dedi.

Bu açıklamaların ardından müzakereye ilişkin ilk adım Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter arasında yapılan telefon görüşmesinde atıldı.

Görüşmeye ilişkin açıklama ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada “ABD ve Rusya Savunma Bakanları özellikle Suriye krizinin barışsal yollardan çözülme mekanizması ve IŞİD ile mücadele konularına değindi” denildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya ile ABD'nin Suriye krizinin çözümü konusunda diyalog kurma kararını desteklediklerini açıkladı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (4)
Hasan ünal 4 yıl önce
Amerika yıllardır müslüman ülkelerinin kendi çıkarları için kanını emiyordu devletler arası çıkarlar doğrultusunda ilişkiler devam ettiği için tabii rusya ile suriyenin ticari ilişkisi olduğu için burada rusya dik durdu DİNSİZİN HAKINDAN İMMANSIZ GELİR diye bir söz vardır ve öylede oluyor
Güray 4 yıl önce
rusyada artık güçlü ve müttefiklerde oldukca güçlü
misafir 4 yıl önce
ABD aslında güçlü bir ülke niye korkuyor?
Binnur 4 yıl önce
Amerika turkiyede dahil gerek teror orgutlerini kullanarak kendini yerlestiriyor.
Bolgeye.turkiyeye direk saldirmiyor bu yolla giriyor
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P