banner1199

banner1197

ABD'den PYD'ye destek: 250 asker gidiyor

El Cezire'ye konuşan bir PYD yetkilisi, Amerika'nın kendileriyle çok sık görüştüğünü açıkladı. PYD yetkilisi, Washington'un Suriye'ye göndereceği 250 askerin bir kısmının Kamışlı ve Ayn El Arap'a yerleştirileceğini söyledi. PYD'li yetkili, Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın da PYD Eş Başkanı Salih Müslim ile görüştüğünü açıkladı.

DÜNYA 26.04.2016, 15:32
ABD'den PYD'ye destek: 250 asker gidiyor

PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye askeri ve lojistik desteği sürdüren Washington, PYD'li yetkililerle görüşmeleri de arttırdı. El Cezire'ye konuşan bir PYD yöneticisi, Amerikalı askeri ve siyasi yetkililerin kendileriyle sık sık görüştüğünü belirtti.

Ayn El Arap'ta bulunan, PYD’nin sözde federasyonunda yönetici olan ve Amerikalı yetkililerle görüşmelere katılan PYD’li, Amerika'nın göndereceği 250 askerin bir kısmının Kamışlı ve Ayn El Arap'a yerleştirileceğini söyledi.

PYD'li kaynak, Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın PYD Eş Başkanı Salih Müslim ile görüştüğünü ifade etti, Müslim'in de Cenevre'deki görüşmelere katıldığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
tkarabay 4 yıl önce
aynı stratejı,,aynısını kuzey ırakta pesmergeler ıcın yapmıs,ırakın kuzeyınde kurt olusumunu saglamıstı,,sımdı aynı seyı surıye ıcın yapıyor,, bu da onu ıstr ıstemez turk mılletıyle karsı karsıya getırecektır, belkı de abd sonunu hazırlıyor,,,
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P