banner1199

banner1197

ABD işareti verdi uluslararası operasyon başladı

Çin’e karşı batı merkezli uluslararası psikolojik harekât devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “NATO'nun esas düşmanı Çin'dir” dedi. 14 ülkeden 17 yayın kuruluşu Sincan Uygur Özerk Bölgesi hakkında yalan haberleri dolaşıma soktu. Türk medyasının da zaman zaman kandığı yalan haberlerde Çin Devleti’nin Eğitim kampları birer toplama kampı gibi gösterilmeye çalışılıyor.

DÜNYA 26.11.2019, 22:21
ABD işareti verdi uluslararası operasyon başladı

ABD Dışişleri Bakanı işaret fişeğini yaktı. 14 ülkeden 17 yayın kuruluşu aynı anda yalan haberlerle Çin karşıtı kampanyaya başladı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “NATO'nun esas düşmanı Çin'dir” dedi. Washington merkezli Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi hakkında yalan haberler dolaşıma girdi.

Çeşitli ülkelerden 75 sözde gazetecinin psikolojik harekâtında Uygur Özerk Bölgesi'ndeki 'Mesleki Eğitim Kampları'na dair gizli bilgileri içerdiğini iddia ettikleri bazı belgeler yayımladı.

Belgelerin, Çin'in Hong Kong yönetimi bölgesinde ABD destekli muhaliflerin yerel seçimleri kazanması ile aynı gün yayımlanması dikkat çekti.

Çin yönetimine ait resmi belgeler olduğu iddia edilen metinler, “Çin'in algoritma kullanarak yürüttüğü gözaltı ve tutuklama operasyonları” başlığı ile verildi.

Çin yönetimi ise Batı medyasının “toplama kampı” dediği bu merkezleri terörle mücadelede önleyici “eğitim merkezleri” olarak adlandırıyor.

Yani terör suçu işleyen, Çin yasalarını çiğneyen ve buna eğilimli vatandaşlar bu merkezlere alınarak belli bir süre için kurallar dâhilinde eğitime tabii tutuluyor.

Eğitim kamplarında zorunlu olarak Çince öğretiliyor. Eğitim alan vatandaşlara eğitim kamplarından sonra iş garantisi sağlanıyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P