banner1199

banner1197

ABD'li general Rusya ile neden başa çıkamadıklarını anlattı

Amerika Rusya ile baş edememesinin nedenlerini sorguluyor. ABD'nin Avrupa'daki Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ben Hodges NATO müttefiklerinin birbirleriyle güvenli bilgi değişimini sağlamadığını belirtti. Ortak bir istihbarat veritabanına sahip olamamaktan yakındı.

DÜNYA 26.09.2015, 17:36 26.09.2015, 17:38
ABD'li general Rusya ile neden başa çıkamadıklarını anlattı
Amerika ve NATO Rusya ile neden başa çıkamıyor? Bu sorunun yanıtını ABD'nin Avrupa'daki Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ben Hodges verdi.

Hodges, NATO müttefiklerinin Rusya ile başa çıkmasını engelleyen üç önemli faktör bulunduğunu söyledi.

Sputnik'in Breaking Defense dergisinden aktardığı habere göre, ABD'li general, ilk faktörün korumalı radyo iletişim sisteminin bulunmaması olduğunu belirtti. Hodges, "Dinlenme endişesi taşıyan ABD ve NATO'daki müttefikleri, birbirleriyle güvenli bilgi değişimi sağlayamıyor" dedi.

Hodges'a göre, ikinci can alıcı unsur, NATO ülkelerinin ortak istihbarat veritabanına sahip olmaması. General, bu eksiklik nedeniyle ABD ve NATO ülkelerinin operasyonları eş zamanlı ve birbirlerinden bağımsız olarak takip edemediklerini vurguladı.

Hodges, ateş emri verildiği sırada operasyon bölgesindeki radarların, füze sistemlerinin ve birliklerin koordinesini sağlayacak güvenli bir sistemin bulunmamasını ise üçüncü etken olarak gösterdi.

Korgeneral, daha önce, Rusya'yı ABD ve Avrupa için ‘başlıca tehdit' olarak göstererek NATO ülkelerini Rusya'ya karşı koymaya çağırmıştı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
ZELZELE 4 yıl önce
baş edemezsiniz.sizin.. insanlara ve insanlığa verdiğiniz değerle rusyanın verdiği değer bir değil.sizin politikalarınız sömürü yalan ve israil çıkarları doğrultusundadır.
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P