banner1199

banner1197

ABD'nin yeni yaptırım hazırlıkları

Washgington, Avrupa Birliği ülkelerinden ithal edilen otomobillere de yüzde 25 ek gümrük vergisi getirmeye hazırlanıyor. Amerika Başkanı Trump, bu adımı resmen ilan etti.

DÜNYA 22.08.2018, 15:37 22.08.2018, 18:27

Dünya ticaret savaşlarını başlatan Amerika yönetimi peş peşe yeni karalar alıyor. Türkiye, İran ve Rusya'ya yaptırımlar uygulayan Beyaz Saray, Avrupa Birliği ülkelerine karşı da yeni kararlar almaya hazırlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump daha önce Avrupa'dan gelen otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulanabileceğini söylemişti. Şimdi de resmen duyurdu.

Batı Virginia'da katıldığı bir seçim kampanyasında konuşan Trump, "AB'den ABD'ye gelen tüm otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulayacağız" dedi.

Trump'ın açıklamaları, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un otomobil vergilerine ilişkin raporun ertelendiğine ilişkin iddiaların ardından geldi. 

The Wall Street Journal´da yer alan habere göre Ross raporun Avrupa Komisyonu, Meksika ve Kanada ile süren görüşmeler sebebiyle ertelendiğini ve yayınlanması için henüz bir tarih belirlenmediğini belirtti.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P