banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

ABD PKK ile birlikte çalışma ısrarını sürdürüyor

ABD PKK ile birlikte çalışma ısrarını sürdürüyor. Bahaneleri ise IŞİD. Türk Ordusu'nun operasyonarlı sonrası zayıflatılan PKK-SDG, ABD tarafından yeniden etkili hale getirilmeye çalışıyor. Pentagon'dan SDG ile birlikte yeniden operasyonlara başlayacağız mesajı geldi.

DÜNYA 24.11.2019, 20:13
ABD PKK ile birlikte çalışma ısrarını sürdürüyor

Pentagon'dan PKK'nın Suriye yapılanması SDG ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

ABD Savunma Bakanlığı'nın  Orta Doğu'da IŞİD'e karşı operasyonları yürütmekle görevli birimi CENTCOM komutanı General Kenneth McKenzie, Suriye'nin doğusunda, 500 personelle IŞİD'e karşı operasyonların günler, haftalar içinde başlayacağını açıkladı.

McKenzie, hedeflerinin Suriye'deki pozisyonlarını korumak olduğunu söyledi.

McKenzie, bu operasyonlarda, PKK'nın Suriye'deki yapılanması Suriye Demokratik Güçleri ile birlikte hareket edeceklerini bildirdi.

Reuters'ın haberine göre, Bahreyn'in başkenti Manama'daki güvenlik zirvesinde basına bilgi veren McKenzie, Fırat'ın doğusunda Deyrrüzzor'dan Haseke'ye kadar olan kuzeydoğu Suriye'deki alanda, 500 ABD personeli bulunduğunu açıkladı.

McKenzie, "Niyetimiz, buradaki pozisyonumuzu koruyup, bölgedeki SDG ile birlikte, Fırat nehri vadisinin aşağı kısmındaki IŞİD hedeflerine karşı operasyonlara devam etmek" dedi.

Suriye'de ABD'nin kullandığı SDG, PKK'nın oluşturduğu bir  yapılanma olduğu tüm dünya tarafından biliniyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P