banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

ABD'den sürpriz İsrail kararı

İsrail merkezli Haaretz gazetesi, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in İsrail devletinin yasama organı Knesset'te yapmayı planladığı konuşmanın ertelendiğini duyurdu. ABD kanadından konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

DÜNYA 14.12.2017, 11:51 15.12.2017, 11:15
ABD'den sürpriz İsrail kararı

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının ardından Filistin lideri Mahmud Abbas’ın görüşmeyi reddettiği ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in İsrail ziyaretiyle ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. 

İsrail merkezli Haaretz gazetesinin Walla News'ten aktardığı habere göre; İsrail Meclisi (Knesset) sözcülerinden biri, Pence'in pazartesi yapması planlanan konuşmasının süresiz olarak ertelendiğini söyledi. ABD tarafından ise henüz bir doğrulama gelmedi.

Jerusalem Post muhabiri Lahav Harkov, Pence’in ziyaretini ABD Kongresi’ndeki vergi reformu yasası tartışmaları yüzünden ertelediğini aktardı. Bununla birlikte Harkov, konuşmanın süresiz olarak değil 1-2 gün ertelendiğini yazdı.

​Pence, 2008’de dönemin ABD başkanı George W. Bush’tan bu yana Knesset’te vekillere hitap eden ilk üst düzey ABD’li yetkili olacak.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P