banner1199

banner1197

''Afganistan hükümeti Taliban ile barış görüşmeleri için kararlı''

Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah, hükümetin, Taliban ile barış görüşmesi için kararlı olduğunu bildirdi.

DÜNYA 27.09.2018, 09:36
''Afganistan hükümeti Taliban ile barış görüşmeleri için kararlı''

Abdullah, Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, terör örgütlerine karşı mücadeleyi sürdürdüklerini, terörü yok etmek için ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini belirtti.

Bazı ülkelerin terör gruplarını kendi çıkarları için kullandığını savunan Abdullah, teröre karşı hep birlikte ciddi bir mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.

Abdullah, ''Afganistan hükümeti, Taliban ile barış görüşmesi için kararlı.'' dedi. Taliban'a barış çağrısı yapan Abdullah, barışı kabul etmeleri durumunda örgüt üyelerinin Afgan vatandaşının sahip olduğu tüm haklardan faydalanacağının altını çizdi. 

''Örgüt kampları kapatılmalı''

Hangi ülkede olursa olsun terör örgütlerinin kamplarının kapatılması ve liderlerinin yakalanarak adelet karşısına çıkarılması gerektiğine dikkati çeken Abdullah, terör sorununun ancak bu şekilde üstesinden gelinebileceğini aktardı.

Abdullah, ''Afganistan halihazırda kuraklık, göç ve terör gibi birçok sorunla mücadele veriyor. Bu mücadelede dost ülkelerin desteğini bekliyoruz.'' diye konuştu.   

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P