banner1199

banner1197

AKP'den İtalya'ya tepki

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya Parlamentosu'na 1915 yılında yaşanan olaylarla ilgili gelen önergeyi şiddetle kınadıklarını bildirdi. Çelik, İtalyan Parlamentosu'na verilen önergeyle ilgili "Bu meselede, hiçbir şekilde bu ilişkilerin normalleşmesini istemeyen Ermeni diasporasının oyununa geliyorsunuz." ifadelerini kullandı

DÜNYA 10.04.2019, 18:29 23.04.2019, 01:38
AKP'den İtalya'ya tepki

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya Parlamentosu'na 1915 yılında yaşanan olaylarla ilgili gelen önergeyi şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Çelik, İtalyan Parlamentosu'na verilen önergeyle ilgili "Bu meselede, hiçbir şekilde bu ilişkilerin normalleşmesini istemeyen Ermeni diasporasının oyununa geliyorsunuz." ifadelerini kullandı.

AKP'li Ömer Çelik, şunları söyledi:

"UMUYORUZ Kİ SAADET HANIM'IN KATKILARI OLACAKTIR"

İnsan hakları yargısına önümüzdeki dönemde daha çok ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor. İsrail örneğinde olduğu gibi uluslararası hukuka karşı pervasız yaklaşımların olduğu bir dönemde insan hakları daha da önemli hale gelecek. Umuyoruz ki önümüzdeki dönemde Saadet Hanım'ın katkılarıyla birlikte bu prensiplerin korunmasına Türkiye'den seçilmiş bir hakim olarak katkıları olacaktır.

"NETANYAHU YOLSUZLUKLARINI SALDIRGANLIKLA ÖRTÜYOR"

Çeşitli konularda aralarında görüş farklılığı olsa da Filistinliler'e hepsinin arasında bir yarış olduğunu görüyoruz. Netenyahu da içeride birçok yolsuzlukla karşı karşıyayken bunları unutturmak için saldırgan yaklaşımda bulundu. Buna başta Cumhurbaşkanımız ve Türkiye olarak Avrupa ve pek çok yerde tepkiler geldi.

"BU SOYKIRIM EKONOMİSİNİN İTALYAN MECLİSİ'NDEKİ YENİ TUTUMU"

İtalya olarak Libya'da 1940'a kadar yaptığınız eylemlerle yüzleşmenizde fayda vardır. Kurduğunuz kamplarda binlerce Müslüman hayatını kaybetmiştir. Burada kimyasal silah kullanımı, teslim olan savaş esirlerinin bile öldürülmesi son derece vahim işlere imza atmışlar. Etnik temizlik yapılmıştır. Bu konudaki yüzleşmelerin tarihe ve insanlığa katkıda bulunacağını söylüyorsanız lütfen kendi tarihinizle yüzleşin. Cumhurbaşkanımız açıkça 'gelin arşivleri açalım' diye açık çağrı yapmıştı. Bu soykırım ekonomisinin İtalyan parlamentosunda yeni bir tutum olarak tavır olarak ortaya çıkıyordu.

Önümüzdeki dönemde göç krizi, terörle mücadele gibi işbirliği yapacağımız alanlar vardır. Siyasetçilerin yapacağı iş bugünü yönetmek ve geleceği inşa etmektir."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P