banner1199

banner1197

Aleksandar Vucic: Vatandaşlarımız bugün geleceklerini belirliyor

DÜNYA 24.04.2016, 15:36
Aleksandar Vucic: Vatandaşlarımız bugün geleceklerini belirliyor
Sırbistan'da bugün gerçekleşen erken genel seçimlerde, Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic ve Başbakan Aleksandar Vucic oylarını kullandı.

Başkent Belgrad'daki Kral Birinci İskender İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan Nikolic, burada yaptığı açıklamada, Sırbistan'da demokrasinin kazanması temennisinde bulunarak, "Sırbistan vatandaşlarının oylarını kullanabilmeleri ve önümüzdeki dört yıl boyunca ne istediklerine karar vermeleri için gereken tüm koşulları hazırladık." dedi.

 

Sırbistan'ın, yıllarca ilerlediği yoldan yürümeye devam edeceğine inandığını aktaran Nikolic, seçimde aday olan herkese başarı dileklerinde bulundu.

"Vatandaşlarımız bugün geleceklerini belirliyor"

Novi Belgrad'da oyunu kullanan Başbakan Vucic, basına yaptığı açıklamada, oy kullanan tüm Sırbistan vatandaşlarına teşekkür ederek, "Dürüst bir şekilde mücadele ettik. Son oyların sayımına kadar zor ve belirsiz bekleyiş bizi bekliyor. Vatandaşlarımız bugün geleceklerini belirliyor." diye konuştu.

 

Yeniden seçilmesi halinde Sırbistan'ın Avrupa Birliği üyeliği (AB) ve AB hayat standartlarına bir adım daha yaklaşacağını vurgulayan Vucic, seçimleri kazanmaması durumunda "mazeret ve bahane" kullanmadan karşı tarafı tebrik edeceğini dile getirdi.

Vucic, oy kullanım oranlarının geçen seçimlere oranlara yüzde iki artacağı beklentisinde olduğunu belirterek, "Yeniden Başbakan olduğum takdirde Sırbistan'ın ilerlediği stratejik yolun su gibi berrak olması için çalışmaya devam edeceğim." ifadesini kullandı.

Sırbistan'da seçmenler, yeni dönemdeki milletvekillerini belirlemek için TSİ 08.00'den itibaren oy vermeye başladı.

Kayıtlı 6,7 milyon seçmen, 8 bin 311'i ülke genelinde, 38'i yurt dışında ve 29'u cezaevlerinde olmak üzere toplam 8 bin 378 merkezde TSİ 21.00'e kadar oy kullanabilecek. Sırbistan'da bugün ayrıca yerel seçim de yapılıyor.
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P