banner1199

banner1197

Almanya Başbakanı Merkel'den Esad açıklaması

Suriye’deki çözüm arayışlarına Suriye lideri Beşar Esad’ın da dahil edilmesi gerektiği fikri giderek ağırlık kazanıyor. Son olarak Almanya Başbakanı Angle Merkel Suriye'de barış ortamının sağlanması için Esad’la görüşülmesi gerektiğini söyledi.

DÜNYA 24.09.2015, 14:04 24.09.2015, 14:05
Almanya Başbakanı Merkel'den Esad açıklaması
Amerika’nın Suriye’yi bölmeye yönelik girişimlerine karşı Şam ve Moskova’nın kararlı duruşu Avrupa’nın Esad’a yönelik desteği arttırıyor.

Son olarak Almanya’dan da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la müzakere edilmesine yönelik bir açıklama geldi. Almanya Başbakanı Angle Merkel Suriye'de barış ortamının sağlanması için “Beşar Esad dahil birçok aktörle konuşmalısınız " dedi. Merkel, bu aktörlerin arasında İran’ın ve Rusya’nın da olması gerektiğini söyledi.

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan Amerika’nın Suriye krizi konusundaki geri adımına yönelik önemli bir açıklama geldi. Lavrov Amerika’nın, Rusya’nın Suriye'yle ilgili politikasına bir süredir daha duyarlı yaklaştığını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry geçen hafta, Rusya'nın Beşar Esad'ı masaya davet etmesi halinde Suriye lideriyle müzakere etmeye hazır olduklarını açıklamıştı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
melsa 4 yıl önce
doğru söylemiş...sadece iran ve rusyanın değil...ırakında masaya oturması gerekir...ırakın kuzeyindeki kürt sorunuyla gelişen büyüyen bir savaştı...buradan suriyeye sıçradı...pyd ve işide desteğin kesilmesi..ırakın ve suriyenin toprak bütünlüğünün korunmasının kabulü gerekir..esadın başta kalması gerekir..teröristlerinde silah bırakması...bosnadaki sırp katliamı vakası gibi yargılanması sürgün edilmesi gerekir...insanların psikolojik olarak huzura kavuşması için adaletin sağlanması gerekir.maddi zararın temininin sağlanması gerekir..
vatansever 4 yıl önce
cok gec kalinmis bir karar,insAllah bir ise yarar,zararin neresinden dönseler kardir ama amerika etkilemez almanyayi insAllah !
Bora 4 yıl önce
Ha söyle yola geliyorlar nihayet.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P