banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Atatürk, Avrupa'da konferanslarla anlatılıyor

Almanya'nın Hessen Eyaletindeki Limburg ADD’nin düzenlediği, “ÇAĞIMIZIN DEVRİMCİSİ ATATÜRK“ konulu panele Frankfurt, Limburg ve Koblenz civarından  yurttaşlarımızın yoğun bir katılımı oldu

DÜNYA 20.03.2019, 16:32
Atatürk, Avrupa'da konferanslarla anlatılıyor

Almanyanın Hessen Eyaletindeki  Limburg ADD’nin düzenlediği, “ÇAĞIMIZIN DEVRİMCİSİ ATATÜRK“ konulu panele Frankfurt, Limburg ve Koblenz civarından  yurttaşlarımızın yoğun bir katılımı oldu

Beşir Efetürk’ün sunumunu yaptığı konferansa, (AADDB) Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği  Başkanı Dr. Mustafa Tosun, konuşmacı olarak katıldı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yılı anılarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu.

ADD Limburg Başkanı Umut Horasan, Birlik Başkanı  Dr. Mustafa Tosun’a teşekkür ederek yaptığı konuşmada, Çanakkale Deniz Zaferinin 104.cü yılında, Çanakkale’yi anlattı. Gençliğe, yeni nesillere bu tarihimizin  anlatılması,bunun yanısıra,  Atatürk’ün yaptığı devrimlerin bilinmesinin  önemini vurgulayarak, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

AADDB Genel Başkanı Dr Mustafa Tosun, Çanakkale savaşlarını, Atatürk’ün  Çanakkale savaşında kazandığı zaferi, Cumhuriyetin hangi zor şartlar altında kurulduğunu, Atatürk’ün İlke ve Devrim‘lerini, Almanca ve Türkçe  olarak iki dilde  anlatarak, yaptığı sunumu gençler büyük bir dikkatle dinlediler.Konferansı izleyen ,  toplumun her kesiminden, iş adamlarından, emekçisine, öğretmenine kadar tüm konuklardan ve özellikle gençlerden büyük ilgi gördü. Yabancı Devlet Adamları ve Bilim insanlarının Atatürk hakkındaki görüş ve düşüncelerine de yer verildiği, konuşmasında Altı Ok‘un anlamına da değinen Tosun,  gençlerin sorularını da cevaplandırdı.

Konferans sonrası düşüncelerinin belirten Tosun, “Atatürk’ün Gençliği  ve Halkımız panele yoğun ilgi göstermesi memnuniyet verici. Özellikle burada doğup büyüyen gençlerimize, Atatürk’ün yaptığı devrimlerle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin çağdaş dünyada yerini almasının, Almanca olarak sunumuyla  daha iyi kavramış olduklarını belirtti. 

Geçen yüzyılın ve geleceğin fikirlerinden yararlandığı Atatürk’ü, Avrupa  Üniversitelerindeki gençlerimizle buluşturup, düzenleyeceğimiz konferanslarla halkımıza, Atatürk’ü anlatacağız“ dedi. 

Beşir Efetürk - Limburg
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P