banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Avrupa Birliği'nden "Kürt devleti" açıklaması

Avrupa Birliği’nden Irak’ın toprak bütünlüğünü hedef alan dikkat çeken bir açıklama geldi. Avrupa Parlamentosu Irak ile ilişkiler delegasyonu başkanı David Campbell Bannerman “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceğiz” diye konuştu.

DÜNYA 15.09.2015, 15:44 15.09.2015, 15:50
Avrupa Birliği'nden "Kürt devleti" açıklaması
Avrupa Birliği’nin, Irak’ın bölünmesine yönelik açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Açıklama Avrupa Parlamentosu Irak ile ilişkiler delegasyonu Başkanı İngiliz muhafazakar parlamenter David Campbell Bannerman’dan geldi.

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw Televizyonu’na konuşan Bannerman “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceğiz” dedi.

Bannerman Kuzey Irak’ta bir Kürt Devleti kurulmasının çok önemli olduğunu ve bu modelin desteklenmeyi hak ettiğini belirtti.

“Öncelikli hedef IŞİD’i ortadan kaldırmak” olduğunu söyleyen Avrupalı parlamenter “Kürtler’i haklarını elde etmelerini destekliyoruz” dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (5)
Hasan Kemal 4 yıl önce
Madem birilerine birşeyler vereceksiniz ABD Kızılderililere,İsrail Filistinlilere,Fransızlar Basklılara,İtalyanlar Sicilya'ya, İngilizler İskoçalara biraz toprak verseniz ya...ondan sonra biz düşünürüz.
yurttaş 4 yıl önce
O halde kendi ülkenizin bir parçasını verin olsun bitsin.
buca.net 4 yıl önce
Modern emperyalizm bu olsa gerek. Bölerek küçük lokmalar halinde Orta Doğu'yu yutmak istiyorlar. Başka bir açıklaması olamaz bence.
Şaman TÜRKSOY 4 yıl önce
K.Irak'daki Kürt Devleti nasıl ayakta kalacak, kim tanıyacak?
Irak, zaten bağımsız bir devlet, K.Irak'da ilan edilecek çadır
devletine Musul ve Kerkük petrollerini yedirirler mi? Yeni bir
iç savaş çıkarmanın peşindesiniz, hem siz, hem AB'D, çünkü
asırlardan beri kan üzerinden geçinmeye alışmışsınız!
Fahrikosker 4 yıl önce
Bekara kari bosamak kolaydir.hem siz kimsiniz ve kimin topragini kime veriyorsunuz.yillardir orda kaos yaratanda siz teroru destekleyende simdi bir cebinizden alip obur cebinize koymak icin. Oralardaki cahil insanlara hayal kurduruyorsunuz
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P