banner1199

banner1197

banner1203

Basketbolcu Kobe Bryant helikopter kazasında hayatını kaybetti

Basketbolcu Kobe Bryant, ABD/Kaliforniya’daki helikopter kazasında hayatını kaybetti. ABD'li ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı Gianna da öldü.

DÜNYA 27.01.2020, 09:26 27.01.2020, 09:26
Basketbolcu Kobe Bryant helikopter kazasında hayatını kaybetti

ABD'li ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı Gianna da öldü. 

New York Times gazetesinin iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, Amerikan Basketbol Ligi yönetimi, takımlara Bryant ve kızı Gianna'nın hayatını kaybettiği teyidini gönderdi. 

Associated Press haber ajansı ve CNN televizyonu gibi bazı medya kuruluşları da ismini açıklamadıkları kaynaklarına dayandırdıkları haberlerde ölenler arasında Bryant'ın kızı Gianna'nın da olduğu bilgisini paylaştı. 

Los Angeles kenti yetkilileri, California eyaletinin Calabasas kentinde yerel saatle 10.00 civarında meydana gelen helikopter kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiğini ve ölenler arasında 41 yaşındaki Bryant'ın da bulunduğunu doğrulamıştı.  

Kazada hayatını kaybeden diğer üç kişinin kimlikleri ve kazanın nedeni henüz açıklanmadı. 

Öte yandan, eski ABD başkanı Barack Obama, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Kobe sahada bir efsaneydi... Gianna'yı kaybetmiş olmak da bir aile olarak bizim için içler acısı. Michelle ve ben, Vanessa ve tüm Bryant ailesine böyle akla hayale sığmaz bir günde sevgi ve dualarımızı gönderiyoruz.'' ifadelerini kullandı. 

ABD Başkanı Donald Trump da ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant'ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından ''Korkunç bir haber'' paylaşımında bulunmuştu.

Trump yaptığı paylaşımda, "Basketbolun efsanesi Kobe Bryant ve üç kişinin Kaliforniya'daki helikopter kazasında öldüğü yönünde haberler var. Korkunç bir haber!" dedi. 

Fenerbahçe'nin resmi sosyal medya hesabından Kobe Bryant'ın ölümünün ardından, ingilizce "Büyük kaybınızı duyduğumuz için çok üzgünüz. Sonsuza dek özleneceksin. Huzur içinde yat" paylaşımı yapıldı.

Beşiktaş'ın resmi sosyal medya hesabından Kobe Bryant'ın ölümünün ardından, ingilizce "Seni her zaman hatırlayacağız, huzur içinde yat. Kara Mamba Kobe Bryant" paylaşımı yapıldı.

Yorumlar (0)