banner1198

banner1199

banner1197

Bir daha ABD’ye ayak basamayacak

ABD’deki sanat fuarında bir genç kadını bıçaklayıp hastanelik eden Zhao, cinayete teşebbüsten suçlu bulundu. Zhao’nun ülkesi Çin’e gönderileceği, ABD’ye girişinin ise yasaklanacağı belirtildi

DÜNYA 18.04.2016, 10:36 18.04.2016, 10:39
Bir daha ABD’ye ayak basamayacak
Geçtiğimiz yılın Aralık ayında sanat dünyası sıradışı bir suçla sarsılmıştı. ABD’nin en büyük sanat fuarı ART Basel Miami Beach’te izleyicilerden bir kadın, 24 yaşındaki Siyuan Zhao adlı genç kadın tarafından kolundan ve boynundan fuarın ortasında bıçaklanıp ve hastaneye kaldırılmıştı. 

‘Oldukça psikopattı’

Olayın şaşırtıcı yanı ise izleyicilerin bunu bir performans gösterisi zannetmeleriydi. Ziyaretçilerden birinin, “Bir performans yapıyorlar sandım ve gerçek kan değil zannettim ama kandı, çok korkunçtu,” sözleri medyaya taşındı. 

  

Zhao’nun davası geçtiğimiz hafta sonuçlandı. Miami Herald’ın haberine göre Oregon Üniversitesi mimari bölümünde eğitim almış olan genç kadın, cinayete teşebbüsten suçlu bulundu. Zhao’nun ülkesi Çin’e gönderileceği ve ABD’ye girişinin yasaklanacağı belirtildi. 

Zhao’nun akli dengesinin yerinde olmadığını belirten Dr. Ilan Melnick, “Oldukça psikopattı. IŞİD’in Art Basel’e sanatı yok etmek için geleceğini hissetmiş,” dedi. /Milliyet
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P