banner1199

banner1197

'Bu seçim en güzel yanıt'

DÜNYA 03.06.2014, 23:08 03.06.2014, 22:14
'Bu seçim en güzel yanıt'
Suriye'nin dini temsilcileri Şam'ın Osman Cami'nde bir araya geldiler, birlikte oy kullandilar. Ulusal Kanal'ın sorularını yanıtlayan dini liderler tek bir noktaya vurgu yaptılar: 'Bu seçim Suriye'nin toprak bütünlüğünü, birliğini' dirliğini ve bağımsızlığını bozmak isteyenlere en güzel yanıt olmuştur.'Vakıflar Bakanı Şeyh Muhammed Abdulsettar Al Seyyid:


Bu seçim dünyanın Suriye'ye yapmış olduğu saldırının boşuna çıkarıldığının, Suriye'nin esenliğinin geri döndüğünün toprak bütünlüğünü, vatanını, bağımsızlığını korumuş olduğunun göstergesidir.

Şam Bölgesi Din Adamları Birliği üyesi Şeyh Kamil Nasır:

Sadece Şam bölgesinden değil, bütün bölgeleri temsil eden din adamları olarak buradayız. Bunun anlamı vatanın ve ulusun bölünmez bütünlüğünün, bizim tek vücud olduğumuzun göstergesidir. Bu birleşme Suriye halkının et ve tırnak gibi olmasıdır. Suriye'nin her karış toprağında her adımın da bu birlik ve bütünlük tarihten gelen köklü, birlik ve bütünlük aynı şekilde sonsuza kadar sürecektir. Bu birliği ve bütünlüğü bize kazandıran komutanımız liderimiz sayın Beşar Esad'dır. Biz burada sadece bir inancı bir mezhebi değil tüm inançları temsil ediyoruz. Çünkü, din Allahın vatan ise hepimizindir.

Seçim herkesin en doğal ve yasal hakkıdır. Bu seçim her Suriyelinin mutlaka katılması gereken bir görevdir. Bu kutsal görevi yerine getirmek için tüm Suriyeliler nerede olurlarsa olsunlar her türlü riski göze alıp oy kullanacakları yere giderek oylarını ülke için iyi olacağını düşündükleri adaya vermeliler. Deneyimlerimizin kanıtladıkları ülkeyi birleştiren koruyan güvenliğe çıkaran düşmanın oyununu bozan en büyük komutan Beşar Esad ülkemizin güvenliği ve mutluluğu, hem Arap hem de İslam dinin esenliği için en iyi adaydır.

Süryani Patrigi Patrick II. Efrahim:

Bugün sayın bakanımla, hem oy kullanmak hem de halka destek olmak için birlikte seçimlere katıldık. Bu hem vazifemiz, hem de sevincimiz olan seçim vatanın bütünlüğünün mevcudiyetinin kutlanmasıdır. Bu seçim ülkemizde uzun yıllardır yaşadığımız barışın, birlik ve dirliğinin geri geldiğinin kanıtıdır. İnşallah bizde ülkenin yeniden imar edilmesine tanıklık edeceğiz. Bu cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda Suriye'nin Suriyelinin yeniden doğduğunu ülkeye emniyetin güvenliğin geldiğinin, insanların kalbine iyiliğin dolduğunu göreceğiz.

Çimen Filiz Paşa-Deniz Çağlayan/ ŞAM
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
20°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P