banner1199

banner1197

Erivan'daki sözde törene ABD'li aktör George Clooney de katıldı

Sözde 1915 olaylarıyla ilgili Erivan'da bir tören düzenlendi. Törene Hocalı Katliamının baş aktörlerinden Sarkisyan, Amerikalı aktör George Clooney ile birlikte katıldı. Ermenistan'da Türk ve Azerbaycan bayraklarının yakıldığı sözde iddialarla ilgili İstanbul'da da cılız törenler düzenledi. Sözde iddlarla ilgili törenlerin öncülüğünü ise HDP ve HDP'ye yakın örgütler yaptı.

DÜNYA 24.04.2016, 19:44 24.04.2016, 22:26
Ermenistan'ın Türkiye'den toprak ve para talep etmek için uluslararası kamuoyunda sürekli gündemde tutmaya çalıştığı, tarihi belgeler ışığında araştırma komisyonu kurulması teklifinden köşe bucak kaçtığı sözde 1915 olaylarıyla ilgili Erivan'da bir tören düzenlendi.

Sözde Soykırım yalanının 101’inci yılı için Erivan'da düzenlenen törene, Hocalı katliamının bizzat emrini veren Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın yanı sıra, 1 milyon dolarlık yardımseverlik ödülünü almak için Ermenistan'a giden ABD'li aktör George Clooney de katıldı.

George Clooney daha önce Ermenistan lehine Türkiye’yi eleştirmiş, avukat eşi Amal Clooney de, İsviçre’deki AİHM'nde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ‘Sözde soykırımı inkâr’ yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davada, Ermenistan’ı savunmuştu. Perinçek tarihi belgeler sunduğu mahkemede Türk Milleti adına tarihi bir zafer kazanmıştı.

Erivan'da Türk ve  Azerbaycan bayraklarının yakıldığı sözde törenlerin bir benzeri, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye yakınlığı ile bilinen gruplar tarafından İstanbul'da yapıldı.

Aralarında bir kaç yabancı parlamenterin de olduğu küçük bir gurup Haydarpaşa’da bir araya geldi.
Ellerinde sözde soykırımın tanınması ve tazminat ödenmesi yönünde pankart taşıyan gurup adına konuşmayı, teröre örgütü pkk'nın yayın organı Özgür Gündem gazetesinin Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin yaptı.

"Ermeniler, Süryaniler, Rumlar ve Kürtlerden özür dilenip tazminat ödensin" diyen Keskin, konuşmasını "Türkiye gün yüzü görmeyecektir” diye sözleriyle bitirdi.

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP de sözde iddialara destek vermek için çeşitli törenler düzenledi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P