banner1199

banner1197

Esad'a seçim tebrikleri

Hizbullah Lideri Hasan Nasrrallah, Suriye seçimlerini değerlendirdi. Beşşar Esad'a destek veren Nasrallah: "Suriye'de 7 yıllık bir başkan seçildi, siyasi bir çözüm isteyen gider onla görüşür" dedi.

DÜNYA 06.06.2014, 22:27 06.06.2014, 21:30
Esad'a seçim tebrikleri
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Suriye seçimleri hakkında açıklamalar yaptı.

Lübnan parlemontosunun ve siyasi partilerim katılımıyla Beyrut'ta gerçekleşen toplantıyı Ulusal Kanal ve Aydınlık yerinde izledi.

Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın arkasında olduklarını söyledi. Nasrallah, "Suriye halkı, her türlü tehdit ve engellemeye rağmen ne istediğini gösterdi. Suriye 7 yıllık başkanını seçti. Suriye'de siyasi bir çözüm isteyen gidip onunla konuşur" dedi.

İsim vermeden Başbakan Erdoğan ve batılı ülkeleri eleştiren Nasrallah, bu ülkelerin El Kaide ve El Nusrayı terörist örgütler listesine alarak yaşananlardan sıyrılamayacaklarını söyledi.

Nasrallah, Suriye'de savaşan çeteleri silahlarını bırakarak teslim olmak zorunda olduklarını belirtti, Suriye içinde savaşan tüm örgütleri uyardı: "Bu yaptığınızın başarısı yok. Sizin için ufuk görünmüyor. Koşulsuz silahlarınızla teslim olun, itiraf edin. Sizin için başka seçim yok." diye konuştu.

Hizbullah'ın, emperyalizmle savaşan Suriye'nin yoldaşı olduğunu ifade eden Hasan Nasrallah, kimsenin Suriye halkına nasıl yaşayacağı konusunda akıl veremeyeceğini vurguladı.

Beşşar Esad ve Suriye halkını her zaman destekleyeceklerini vurgulayan Hizbullah Lideri; Suriye Cumhurbaşkanı "Şu anda Suriye'nin yönetimi, Suriye halkının güvenli, konforlu kollarında olmanın mutluluğunu yaşıyor. Suriye halkını ve Cumhurbaşkanı Beşşar Esad'ın onurlu zaferini kutluyorum. Zaferlerinizin artarak ve güçlenerek devamını diliyorum" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P