banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fransa'da polis şiddetine karşı protestolar

Paris'te dün düzenlenen protestoda 13 kişi gözaltına alındı

DÜNYA 19.02.2017, 11:22 19.02.2017, 14:27
Fransa'da polis şiddetine karşı protestolar

Fransa'da polisin bir gence copla cinsel saldırıda bulunması sonrasında Paris'te polis şiddetine karşı düzenlenen gösteride 13 kişi gözaltına alındı.

Adli kaynaklar, dün Paris'in sembol meydanlarından Republique'de 2 bin 300 kişinin katıldığı gösteride 13 kişinin gözaltına alındığını, 2 polisin hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Sendika ve ırkçılık karşıtı derneklerin çağrısıyla toplanan göstericiler, "Unutmayız, affetmeyiz", "Polis her yerde, adalet nerede?", "Her şey cezasız, her yer adaletsiz, o halde polisi silahsızlaştırın" şeklinde sloganları atmış, "Devlet şiddetine hayır", "Theo için adalet", "Tecavüzcü polis hapse" yazılı pankartlar taşıyarak polis şiddetini protesto etmişti.

Yaklaşık 2 saat süren gösterinin sonlarına doğru bir grup polis barikatını aşmaya çalışmıştı.

Paris'in kuzey banliyölerinden Aulnay-sous-Bois'da polisin kimlik kontrolü sırasında bir kişiye cinsel saldırıda bulunması, başkent ve banliyölerinde yoğun protestolara neden oluyor.

Saldırıya uğrayan gencin 60 gün iş göremez raporu aldığı olayla ilgili açığa alınan 4 polisten biri hakkında "cinsel saldırı", diğerleri hakkında ise "kasten şiddet uygulamak" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P