banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fransa ilk kez Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurdu

DÜNYA 27.09.2015, 14:09 27.09.2015, 14:13
Fransa ilk kez Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurdu
Le Figaro gazetesi Fransa'nın Suriye topraklarında IŞİD'e karşı ilk hava saldırısını yaptığını duyurdu.

Elysee Sarayı'ndan bugün yapılan basın açıklamasına dayandırılan haberde şöyle denildi "İki hafta süren gözlem uçuşlarının ardından toplanan istihbarata dayalı olarak Fransa, Suriye topraklarında IŞİD terör örgütüne ilk hava saldırısını yapmıştır. IŞİD'in merkez yönetimi konumundaki Rakka şehrine yapılan hava saldırısı 24 Eylül tarihinde gerçekleşmiştir"

Fransa Başbakanı Manuel Valls Drôme bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı açıklamada ise "Fransa tarafından yapılan hava saldırısı IŞİD'in Fransa'ya yönelik saldırıların düzenlendiği bölgeye yapılmıştır. Fransa'ya yapılan hiç bir saldırı cevapsız kalmayacaktır. Suriye hava sahası kontrolü Amerikalı müttefiklerimiz tarafından yapılmakla birlikte Fransa'nın hava saldırıları konusunda hareket özgürlüğü vardır" dedi.
Yorumlar (2)
fX 4 yıl önce
kendi ayağına sık sonra git bir ülkeye ateş et... işidi kuruyorlar kendi ülkelerine saldırtıyorlar sonra suriyeye havadan bombalama hakkı elde ediyorlar... ohh ne güzel iş.. modern dolaylı barbarlık... 1500-1800lerde ne iseler şimdi daha dolaylı görünmez halde yine aynı yoldalar.. aynı dna aynı kafa yıl 2015amma
tacettin efendi orta anadolu hür medeniyet eyaletl 4 yıl önce
ganimet ortakları çoğalıyor...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P