banner1199

banner1197

Hannover’den skandal karar!

Almanya’nın Hannover kentinin Linden-Limmer Semt Belediyesi skandal bir karara imza attı.

DÜNYA 12.05.2017, 00:30
Hannover’den skandal karar!

Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar doğrultusunda 1995 yılında Alman polisi tarafından öldürülen PKK’lı Halim Dener’in adı semtin bir meydanına verildi.

Skandal kararın gerekçesi ise okuyanları şok edecek nitelikte: Yeşiller Sol Parti ve Korsanlar’ın desteklediği önergede Halim Dener, polis kurşunuyla öldürülmesinden dolayı demokrasi şehiti olarak kabul ediliyor.

TGB, ADD, Vatan Partisi, CHP, Türk Öğrenciler Birliği ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin de katıldıkları toplantıda vatandaşların uyarılarına rağmen alınan karar, sinirleri gerdi. Toplantının ardından sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada Avrupa ADD Birlik yöneticisi Turgut Altunbahar, “umudumuzu yitirmedik, asıl mücadelemiz burada başlıyor” vurgusu yaptı.

TGB Hannover Başkanı Çınar Aydın, bu kararın iptali için çalışacaklarını, terör propagandası ve övgüsü yapılmasına izin vermeyeceklerini ve işin takipçisi olcaklarını söyledi. Toplantıyı takip eden kitle örgütleri toplantının ar- dından karara karşı mücadele edeceklerini ifade ettiler. Aydınlık

Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P