banner1198

banner1197

Irak'ta kan durmuyor

Komşumuz Irak, radikal grupların terör saldırılarıyla mücadele ediyor. Sadece başkent Bağdat'ta son 24 saatteki terör saldırılarında 60'tan fazla kişi yaşamını yitirdi. Musul ve Diyala'da da terör saldırıları can aldı.

DÜNYA 08.06.2014, 21:45 08.06.2014, 20:48
Irak'ta kan durmuyor
Irak’ta radikal terör örgütlerinin bombalı saldırıları son 24 saatte 60'tan fazla can aldı. Irak'ın Başkenti Bağdat'ta peş peşe 12 bombalı saldırı gerçekleşti. Terör saldırılarının kaynağında IŞİD adlı terör örgütü bulunuyor.

Bağdat'ın yedi farklı bölgesinde meydana gelen kanlı saldırılardan en çok can kaybı Bayaa bölgesindeki saldırılarda oldu. Bir arabaya yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu en az 23 kişi hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları park eden bir arabanın 10 dakika sonra infilak ettiğini söyledi; "Dükkanlar kapalıydı. Fakat Kola kutuları toplayan çocuklar vardı. Hepsi öldü." dedi.

Şiddet olaylarından sadece Bağdat etkilenmedi. Diyala'da bombalı araç ve ardından gelen intihar eylemcisiyle yapılan çifte saldırıda da 17 kişi öldü, 65 kişi yaralandı.

Dün de Musul'daki bombalı saldırılarda 160'ın üzerinde kişi hayatını kaybetmişti. Ayrıca kentin batısındaki El-Yermuk bölgesinde bir inşaata havan topu düşmesi sonucu, 5’i kardeş 10 işçinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Ramadi kentinde de IŞİD militanları Anbar Üniversitesi'ne saldırmış yüzlerce kişiyi rehin almıştı. Asker ve polislerden oluşan birliklerin üniversiteye operasyon başlattığı belirtildi.

Birleşmiş Milletler raporuna göre ülke genelinde sadece Mayıs ayında 603'ü sivil, 799 kişi hayatını kaybetti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
15°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P