banner1199

banner1197

Irak'ta son durum!

Suriye'den sonra saldırılarını Irak'ta yoğunlaştıran IŞİD terör örgütü ile Irak Ordusu arasındaki çatışmalar sürüyor. Irak Ordusu Musul'a hava operasyonu başlattı, Tıkrit kentinin kontrolünü de ele geçirdi. Peşmerge güçleri de Kerkük ve Tuzhurmatu'ya girdi. Peşmergeler IŞİD'e kaşrı oeparsyona hazırlanıyor.

DÜNYA 12.06.2014, 23:01 12.06.2014, 22:03
Irak'ta son durum!
IŞİD, saldırılarını Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Musul, Tıkrit, Tuzhurmatu ve Selahaddin kentlerinde yoğunlaştırdı.

IŞİD'in elindeki Musul kentinde Irak Ordusu kritik noktalara hava operasyonu başlattı. Aşiretlerin bir araya gelerek oluşturduğu halk savunma birlikleri Irak ordusu ile birlikte teröristlere karşı mücadele etmeye başladı.

Irak Ordusu, terör örgütünün Tıkrit kentindeki ilerleyişini durdurdu. Ordu, kentin kontrolünü ele aldı. Selahaddin kentindeki çatışmalar sürüyor. Irak ordusu kentin Balad ve Duceyl bölgelerinin kontrolünü ele geçirdi.

Musul'dan Erbil'e göçler sürüyor. Erbil'de akrabaları olanlar kente alınıyor, bekarların geçişlerine ise izin verilmiyor.

Telafer ve Tuzhurmatu'da kalan Araplar göç etmeye başladı. Kentlerde kalan Türkmenler ise silahlanıyor. Halk güvenlik güçlerinin ayrılmasıyla kalan silahlara el koydu.

Barzani yönetimi, Peşmerge güçlerine Kerkük ve Musul gibi özerk bölgelere girmesi için talimat verdi. Peşmerge güçleri Tuzhurmatu ve Kerkük'e girdi. Peşmerge güçlerinin IŞİD'e karşı operasyon hazırlığı yaptığı bildirildi. Halkın güvenliği için kentlere gönderilen Peşmerge güçlerinin askeri bölgeler ve hastaneleri yağmaladığı da gelen bilgiler arasında.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
abrek 6 yıl önce
suriyede rahatları kacınca ıraka ellerini kollarını sallaya sallaya girdi katil surusu.. artık ikinci bir suriye dramı, fotografı da o bolgede yasanacak demektir.. yazık..
YILMAZ ERETKUN 5 yıl önce
lütfen savaşlara hayir
ali dal 5 yıl önce
şavaşa sonuna kadar hayır savaşın olduğu yerde göz yaşı ve acı olur savaşa hayır
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P