banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İran'dan yeni açıklama: Onlarca ABD askeri öldü, C-130 uçakları ile taşındı

İran, Irak'ta ABD üslerine yapılan operasyona ilişkin detayları açıkladı. Operasyonun bilançosunu açıklayan İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade, operasyonda hayatını kaybeden ve yaralanan ABD’li askerin, C-130 uçakları tahliye edildiini açıkladı.

DÜNYA 09.01.2020, 18:02 09.01.2020, 22:09
İran'dan yeni açıklama: Onlarca ABD askeri öldü, C-130 uçakları ile taşındı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade, Irak'ta ABD'nin Ayn el Esad üssüne düzenlenen füzeli operasyonun bilançosunu açıkladı.

İranli general açıklamayı, İran bayrağının yanına sıralanmış Lübnan hizbullahı, Haşdi Şabi, Ensarullah ve diğer direniş örgütlerininin sıralanmış flamaları önünde gerçekleştirdi.

General Hacızade, bu operasyon "Şehit Süleymani" harekatı adı verilen operasyonun bölge genelinde devam edecek operasyonların başlangıcı olduunu söyledi.

Operasyonun ölümle sonuçlanması hedeflerinin olmadığını vurgulayan İranlı general, Füze saldırısı ardından hayatını kaybeden ve yaralanan onlarca ABD’li askerin askeri üsten C-130 uçakları ile taşındıını açıkladı.

Operasyonun ilk aşamasını en az 500 kişiyi öldürecek şekilde planlayabilirdik ve yanıt vermeleri durumunda şartlar değişecektir diyen General Hacızade, “ikinci ve üçüncü aşamada, 48 saat içinde dört 5 bin kayıpları olurdu.” 

Yakup Aslan/ İran

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P