banner1199

banner1197

İran ile ABD arasındaki gerginlik giderek tırmanıyor

İran'ın hafta sonundaki balistik füze denemesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump’tan tehdit içeren bir açıklama daha geldi. "İran’ın ateşle oynadığını" ifade eden Trump, İran'a karşı selefi Obama kadar kibar olmayacağını belirtti.

DÜNYA 03.02.2017, 15:00 03.02.2017, 17:27
İran ile ABD arasındaki gerginlik giderek tırmanıyor

İran'ın balistik füze denemesiyle yükselen tansiyon, Washington-Tahran arasındaki gerginliği giderek arttıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, resmi twitter hesabından İran’ı açıkça tehdit etti.

İran'ın hafta sonunda gerçekleştirdiği balistik füze denemesini eleştiren Trump “İran ateşle oynuyor” ifadelerini kullandı.

İran’a karşı Obama kadar kibar olmayacağını belirten Trump, öfkesini gizlemedi.

Trump’ın tehditvari mesajlarına İran’dan aynı sertlikte yanıt geldi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif “İran, halkının güvenliğini sağlamak için tehditlere aldırmaz.” ifadelerini kullandı.

Trump’a twitter üzerinden yanıt veren Zarif “Asla savaş başlatmayacağız ancak kendi savunma araçlarımıza güveniriz” diye yazdı.

ABD Başkanı Trump, daha önce de İran’ı sert sözlerle eleştirmiş, savaş dahil tüm seçeneklerin masada olduğunu vurgulamıştı.

Trump yönetiminin sorun yaşadığı tek ülke İran değil.

ABD Savunma Bakanı Mattis, Kuzey Kore'nin ABD ya da müttefiklerine karşı nükleer silah kullanması durumunda gereken karşılığı göreceğini açıkladı.

Kuzey Kore'ye karşı ittifakı güçlendirmek amacıyla ilk yurt dışı ziyaretini Seul'e yapan Mattis, Güney Kore’nin yanında olduklarını vurguladı.
 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
orhan 3 yıl önce
ha gayret, yakinda nükleer savas ta baslar, insanlik ta son bulur, sayin turp yapma, sen süper büyük gücsün, bu dünyayi yasanir hale getirmeliyiz, kavga etmeden, birbirimizi kirmadan adalet icinde yasayabiliriz, yazimda bir kusurum varsa afedersiniz, ben sizin gibi okumus büyük bir kisi degilim, ben ilkokul mezunu cahil ufak bir insanim. tüm insanliga saygilar.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P