banner1199

banner1197

İran maket Amerikan gemisi batırdı

İran Devrim Muhafızları Basra Körfezi ile Hürmüz Boğazı'nda geniş çaplı askeri tatbikat başlattı. Tatbikatın ilk günü Hürmüz Boğazı'na yerleştirilen ve gerçek boyutlarında yapılmış maket Amerikan uçak gemisi, başarıyla batırıldı.

DÜNYA 25.02.2015, 17:55 25.02.2015, 17:57
İran maket Amerikan gemisi batırdı
İran Körfez'de tatbilat başlattı.

İran Devrim Muhafızları'nın Hürmüz Boğazı ile Basra Körfezi'nde başlattığı tatbikatta maket Amerikan uçak gemisi başarıyla batırıldı.

"Yüce Peygamber 9" adıyla başlatılan operasyonun ilk gününde, gerçek ebadıyla aynı boyutlarda yapılmış Amerikan uçak gemisi ilk önce kıyıdan fırlatılan füzelerle hedef alındı. Ardından gemi, füze ve roketlerle donatılmış onlarca sürat bot tarafından vuruldu. Nokta atışı yapabilen ve akıllı füzeler taşıyan helikopterden Amerikan gemisine atışlar yapıldı.

Tatbikat sırasında onlarca hücum bot tarafından geniş bir alana 10 dakika boyunca mayınlar yerleştirildi.

İran Meclis Başkanı ve İran Genelkurmay Başkanı tatbikatı yerinde izledi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Mustafa Alper Yıldırımoğlu 5 yıl önce
efendim gerçek amerikan savaş gemisi savaş anında öyle yalnız gezmez.gezse bile de üzerine gelen füzeyi havada imha eden sistemleri(sam) bulunur.kısacası o iranlıların attığı füzelerin en fazla dörtte biri gemiye ulaşır. uçak geminin çevresinde de destroyer denen büyük gemi koruyucu jet uçağı ve denizaltı,torpido gemisi batırmak amaçlı üretilmiş "gemi vurucu gemiler" bulunur. bir abd uçak gemisinin yanında en az 4 tane destroyer 10 tane denizaltı bulunur savaş anında amerikan donanmasına karşı iran gemileri balıkçı gemisi boyutunda iş çıkarabilir.iranlılar belki güdümlü füzelerle uzaktan birşeyler yapabilirler.amerikalıları sadece durdurabilirler oyalayabilirler ama imha etmek eşdeğer bir donanmaya sahip olmadan imkansız. bir savaş oldu mu yani geldiği zaman abd donanması tonla geliyor.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P