banner1198

banner1199

banner1197

İran'dan ABD'ye bir şok daha

DÜNYA 10.06.2014, 17:04 10.06.2014, 16:08
İran'dan ABD'ye bir şok daha
ABD'nin eski Rusya Büyükelçisi Michael McFaul, İran hükümetinin kendisine vize vermeyi reddettiğini bildirdi. McFaul bunun sebebinin kendisine açıklanmadığını belirtti.

Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre McFaul, sosyal paylaşım sitesi Twitter'den yaptığı açıklamada, "Bu hafta İran'a konferansa gitmeyi planlıyordum, ancak bugün bana vize vermeyi reddettiklerini öğrendim" ifadesini kullandı.

Birkaç saat sonra Twitter sayfasından açıklamalarına devam eden McFaul şunları söyledi:
"İran vizesini alamadığım için üzgünüm. Oraya tekrar gidebileceğim günü bekliyorum. İran'a en son 2005 yılında gittim ve o ziyaretim muhteşem geçmişti."
ABD'nin eski Rusya Büyükelçisi Michael McFaul, 4 Şubat'ta LiveJournal (LJ) adlı sosyal paylaşım sitesinde ay sonunda görevinden ayrılacağını bildirmişti. McFaul, yaptığı açıklamada eşi ve çocuklarından uzak kalmasının bu kararı almasına neden olduğunu belirtti.

Büyükelçi Rusya'daki görevinden şu sözlerle ayrılmıştı:

"Görevimi tamamlamamın verdiği mutlulukla buradan ayrılıyorum. 5 yıl önce Rusya ile ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmeye başladığımız andan itibaren, çok şey başardık. Ben gerçekten işimi çok seviyorum ve işimi özleyeceğim. Ülkemi bir diplomat olarak temsil etmeyi seviyorum. Rusya'da yaşamayı seviyorum. Burada bana Rus kültürünü ve tarihini tanıma fırsatı verildi. Washington'da veya Moskova'da olsun birlikte çalıştığım bütün insanları özleyeceğim." DHA

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P