banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İran'dan peşmerge tepkisi

Peşmergenin Türkiye üzerinden Ayn el Arab'a geçişine Suriye'nin ardından, İran da tepkiyle karşıladı. İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Peşmerge geçişini "dış müdahale" olarak gördüklerini açıkladı.

DÜNYA 31.10.2014, 11:20 31.10.2014, 10:33
İran'dan peşmerge tepkisi

Suriye'nin "egemenlik ihlalidir" açıklamasının ardından, Peşmergenin Türkiye üzerinden Suriye'ye geçişine bir tepki de İran'dan geldi.

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, peşmergenin Kobani’ye geçişini “dış müdahale” olarak gördüklerini söyledi.

İran resmi ajansına konuşan Abdullahiyan, "Ayn el-Arap halkına yardım ulaştırılması konusu, dış güçlerin Suriye’ye müdahalesi ve o ülkeyi parçalanmaya doğru götürmesine sebep olmamalı. Bunu kabul etmiyoruz" dedi.

İran'ın terörle mücadelede Suriye hükümetinin yanında olduğunu vurgulayan Abdullahiyan, Amerika'nın IŞİD'i bahane ederek Ortadoğu'ya yerleşmek istediğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Orhan Altan 5 yıl önce
Bilindigi gibi Buyuk İsrail yapılanisi bugünkü Ortadoğu projesi. Turkiyeninde desteklediği bu projenin komşularimizla ilişkiler sıfır durumuna gelmiştir. Neden Ayn El Arap (kobani) önemlidir? Pesmergeler,Türkiye üzerinden Ayn El Arap'a sonuclandirilmasi. Turkiyenin ne gibi fayda sağlayacaktır. PKK'ya yardım eden pesmergelere AKP hükümetinin destek vermesi. Anayasanin kırmızı cizgilerini hiçe saymak suçtur.
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P