banner1199

banner1197

İslamabad, kopan Suudi Arabistan-İran ilişkilerine arabuluculuk için devrede

Pakistan, kopan Suudi Arabistan-İran ilişkilerini yeniden kurulması için kolları sıvadı. Pakistan başbakanı Navaz Şerif Riyad ziyaretinden sonra Tahran’a gitti. Şerif, İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan ve İran Cumhurbaşkanı İkinci Yardımcısı İbrahim Cihangiri ile bir araya geldi.

DÜNYA 20.01.2016, 18:42 20.01.2016, 20:14
İslamabad, kopan Suudi Arabistan-İran ilişkilerine arabuluculuk için devrede
Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Navaz Şerif ve Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif, bir günlük Suudi Arabistan ziyaretlerinin ardından rotayı İran’ın başkenti Tahran’a çevirdi.

Tahran’da ilk görüşmelerini İran savunma bakanı Hüseyin Dehkan ile gerçekleştiren ikili bu görüşmenin ardından İran Cumhurbaşkanı ikinci yardımcısı İbrahim Cihangiri ile bir araya geldi.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani ile de biraraya gelen Pakistan Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif, terörle mücadele ve güvenlik konularında İran ile ortak adımlar atacaklarını ifade etti.

Pakistan yönetimi ziyaret öncesi, İran ile Suudi Arabistan arasındaki gerilimi gidermek için kararlı olduğuklarını ve bu bağlamda elinden geleni yapacaklarını açıklamıştı.

 


Haber/Kamera: Yakup Aslan
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P