banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Jeffrey: En büyük zorluk İran

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye başta olmak üzere ABD ve İran arasındaki gerilime ilişkin konuştu. İran'ın bölge için tehdit olduğunu savunan ABD'li temsilci, "Fırat'ın güneyinde şu anda en büyük zorluk tabii ki İran" dedi.

DÜNYA 12.01.2020, 13:35 12.01.2020, 16:09
Jeffrey: En büyük zorluk İran

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, İstanbul'daki Türkiye temasları, Suriye'deki son durum ve İran ile ABD arasındaki krize ilişkin soruları yanıtladı. 

Astana süreci ile devre dışı kalan ABD, Suriye sahasında en büyük tehdit olarak İran'ı görüyor. İranlı General Kasım Süleymani'nin suikastıne de değinen Jeffry, İran'ı bölgeden çıkarmak için operasyonların süreciğini söyledi. 

Suriye ordusunun operasyonalarına ilişikin de konuşan Jeffrey,  Rusya ve İran'ın, Şam yönetimini desteklemerinden kaygılı oldukları söyledi.

ABD'li temsilci, Suriye için Anayasa Komisyonu çalışmalarında muhalifleri temel bileşenlerden biri olarak gördüklerini aktardı.

Jeffrey, Türkiye 17 Ekim'de yapılan ateşkes anlaşmasını etkili hale getirmek üzerine görüş alışverişi yapıldığını anlattı. 

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P