banner1199

banner1197

Kürt Amerikan Derneği: Obama bizi kurtar

PKK’ya yakınlığıyla bilinen Amerika'daki Kürt Amerikan Derneği, Barack Obama’dan yardım istedi. Obama’ya gönderdikleri mektupta, “çok sayıda gerilla hayatını kaybediyor” ifadesi kullanıldı. ABD Başkanı’ndan PKK ve Türkiye ile görüşerek tarafları ikna etmesi istendi.

DÜNYA 19.09.2015, 18:19 19.09.2015, 18:31
Kürt Amerikan Derneği: Obama bizi kurtar
TSK operasyonlarıyla kolu kanadı kırılan PKK yine Amerika'ya sarıldı.

Amerika'daki Kürt Amerikan Derneği (KAS), ABD Başkanı Barack Obama’ya mektup göndererek, Türkiye’de açılımın sürmesi için devreye girmesini talep etti. Dernek Obama’nın arabulucu olmasını talep etti.

Mektupta, HDP’nin parlamentoya girmesiyle birlikte açılımın hızlanması beklenirken, aksine çatışmaların yeniden tırmanmasının “büyük bir hayal kırıklığına” yol açtığı belirtildi.

“Çok sayıda gerilla, asker ve polisin hayatını kaybettiği” ifade edilen mektupta, sivil ölümlerine de vurgu yapıldı.

Kürt Amerikan Derneği, Başkan Obama’nın PKK ve Türk hükümeti ile görüşmesini ve tarafları ikna etmesini talep etti.

Dernek yardım çağrısı yaptığı mektubunu, aynı zamanda ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, ABD Kongresi Dış İlişkiler Komitesi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komitesi’ne de gönderdi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Tigin 4 yıl önce
Böyle birşey olabilir mi!? Bu kürt amerikan derneği kesin ermeni lobilerinin işidir. 40.000 insanımızı öldürmüş olan terör örügütü obama dan yardım istiyor! İnanılır gibi değil. Bu gidişat iyi değil. Bu ülkede ne kadar katil, hırsız, sapık ve terörist varsa hepsi mağdur zaten ne hikmetse! Yurt dışında bu tarz büyük eylemler yapanlar ya idam yada ömürboyu hapis yatıyor! Hele terörle falan zarar verecekler vay hallerine.. Allah yardım etsin vatana millete çünkü yeni bir kurtuluş savaşına doğru sürükleniyoruz.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P