banner1199

banner1197

Libya'dan Türkiye'ye suçlama

Libya Başbakanı Abdullah es-Seni, Türkiye'yi Trablus'taki muhalif gruplara silah göndermekle suçladı. Es-Seni, "Türkiye, Libya halkının birbirini öldürmesi için silah ihraç ediyor" dedi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç ise iddiaları yalanladı.

DÜNYA 28.02.2015, 13:05 28.02.2015, 13:08
Libya'dan Türkiye'ye suçlama
Türkiye'yi iç işlerine karışmakla suçlayan Libya hükümeti yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Başbakan Abdullah es-Seni, Türkiye'nin Trablus'taki isyancıları silahlandırdığını öne sürdü.

Mısır televizyonu CBC'ye konuşan es-Seni, Türkiye'nin Libya'ya karşı dürüst bir tutum sergilemediğini ileri sürdü, "Türkiye, Libya halkının birbirini öldürmesi için silah ihraç ediyor" dedi.

Es-Seni, Türkiye'nin yanısıra Katar'ı da Libya'daki muhalif gruplara silah desteği vermekle suçladı. 

İddialara yalanlama Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Libya'ya somut bir şeye dayanmayan ve doğru olmayan iddiaları tekrarlamak yerine, Birleşmiş Milletler'in siyasi diyalog çabalarını desteklemelerini tavsiye ediyoruz" dedi. 

Bilgiç, "Libya politikamız net. Libya'ya dışarıdan yapılacak her tür müdahaleye karşıyız" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
E.Özaydin 5 yıl önce
bu bir sir degil ki !... ortadogudaki tüm silahli terör guruplari tamami türkiye hükümetinden desdek görüyor. orta dogudaki sivil kayiplarin tek sorumlusu tayyip bey dir , o da slovadan milioschevich gibi savas suclari mahkemesinde yargilanmalidir .
13°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P