banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Maduro: ABD, Libya ve Irak'ta yaptığını Venezuela'da yapmaya çalışıyor

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, sosyal medyadan yayınladığı vidyo mesajında Venezuela halkına seslendi. Maduro, ABD'nin Libya ve Irak'ta yaptığı gibi ülkenin petrolüne el koymaya çalıştığını söyledi. Avrupa Parlamentosu Guaido'yu 'Geçici Devlet Başkanı' olarak tanıyan karar çıkardı.

DÜNYA 31.01.2019, 00:53 31.01.2019, 19:38

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela'ya karşı başta ABD olmak üzere, uluslararası alanda da desteklenen psikolojik ve medyatik bir savaşın başlatıldığını söyledi.

Maduro, Venezuela Halkına seslendiği konuşmasında "ABD, Libya ve Irak'ta yaptığı gibi bizim petrolümüze el koymaya çalışıyor. Dünyanın en çok altın rezervi ve dünyanın dördüncü en fazla doğal gaz rezervi olan ülkesiyiz. Bize saldırmalarının sebebi büyük oranda doğal kaynak ve enerji zenginliğine sahip olmamızdır" dedi.

Maduro, "ABD, bize müdahale etmeye kalkarsa, hayal ettiğinden daha kötü bir Vietnam ile karşılaşır" ifadelerini kullandı.

Venezuela ile ilgili Avrupa Parlamentosu hukuksuz bir karar aldı.

Avrupa Parlamentosu, kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden  Juan Guaido'yu tanıma kararı aldı.

İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve Belçika'dan Venezuela'ya 8 gün içinde yeniden seçimlere gidilmesi çağrısı yapılmıştı. Seçimlere gidilmemesi halinde Juan Guaido (Huan Guaydo)'yu başkan olarak tanıyacaklarını söylemişlerdi.


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P