banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Mısır'dan Rusya'ya destek

Rusya'nın Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyonlarına Kahire'den destek geldi. Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Abu Zeid, "Rusya Suriye'de terörizme karşı savaşıyor" dedi. Eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Rakha Ahmed Hassan, "Rusya sözde değil özde mücadele veriyor" ifadelerini kullandı.

DÜNYA 08.10.2015, 16:28 08.10.2015, 16:32
Mısır'dan Rusya'ya destek
Rusya'nın Suriye'de terör hedeflerine yönelik operasyonlarına Mısır'dan destek geldi. 

Kahire'de Ulusal Kanal'a konuşan Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Abu Zeid, Rusya'nın müdahaleye başlamadan önce Mısır Dışişleri Bakanlığını bilgilendirdiğini söyledi. 

Zeid, "Rusya, Suriye’de terörizme ve IŞID’e karşı bir hareketin içine girmiştir. Terörizmle yapılan her mücadeleyi destekliyoruz." dedi. Sözcü Zeid, Suriye'de siyasi çözümden yana olduklarını vurguladı.

Eski Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Rakha Ahmed Hassan da Rusya'nın "sözde değil özde" mücadele verdiğini belirtti.

Hassan, "Rusya, Suriye’nin meşru hükümetinin talebi üzerine askeri müdahaleye girişmiştir. Esad hükümeti, Suriye’nin Birleşmiş Milletlerdeki resmi temsilcisidir" dedi.

Rusya'nın mücadelesinin haklı bir zeminde olduğunu ifade eden Hassan, "ABD’nin başını çektiği terörizm karşıtı koalisyonun başarısızlığı ve isteksizliği ortadadır." ifadelerini kullandı.

İran'ın Suriye hükümetine verdiği desteği de değerlendiren Hassan, "Tartışılması gereken bölgeden bazı ülkelerin Suriye’de terörist gruplara verdiği destek olmalı" şeklinde konuştu.

Ülkenin kurucu partisi kabul edilen Al Wafd'ın Genel Sekreteri Hossam El Kholy de "IŞİD ve terörizme karşı sürdürülen mücadeleyi destekliyoruz" açıklaması yaptı.

Sinan Güzaltan/Kahire

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P