banner1199

banner1197

"O gözler aklımdan hiç çıkmıyor"

DÜNYA 16.02.2015, 16:26 16.02.2015, 16:30
İki büyük beyaz köpek balığı tarafından kolları koparılan sörfçü hikayesini anlattı.

Bir dalga aradığı sırada iki köpek balığı tarafından saldırıya uğrayarak iki kolunu da kaybeden sörfçü inanılmaz hikayesini anlattı.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Batı Avustralya'da sörf yapmakta olan Sean Pollard, olayı ağır bir çarpışma olarak nitelendirdi.

İlk olarak sörf tahtasına aldığı bir ısırıktan sonra köpek balığının doğrudan kollarına saldırdığını söyledi.

Pollard, Channel Nine'a yaptığı açıklamada "Aslında düşünülen gibi panikle çırpınmıyordum, sakince kulaç atmaya çabalıyordum. Ama asıl onun benim arkamda heyecanla çırpındığını fark edince, beni gerçekten öldürmek için geldiğini anladım" dedi. 

Sean Pollard "Etrafımda dönmeye ve onunla yüzyüze gelmeye çalıştım. Çok hızlı hareket ediyordu. Sudan kafasını çıkardığında dişlerini dahi göremedim, tek gördüğüm şey gözleriydi. Gözlerinin rengi bu güne kadar görmediğim derecede koyu ve farklı bir siyahtı. O gözler kafama kazındı ve ne olursa olsun yalnızca onları unutamıyorum. Belki yaralarım iyileşti ama o gözler hiç aklımdan çıkmıyor" diyerek korkularını dile getirdi.

"Sonra birden beni ısırdı ve koparmak için kafasını sallamaya başladı. İki kolumda onun ağzındaydı ve beni suyun altına doğru çekiyordu. Tek yapabildiğim nefesimi tutmaya çalışmaktı. Hayatta hissettiğim en zor şeydi, çok güçlüydü. Bu andan sonra hatırladığım şey yüzeye çıktığım ve her yerde kan olduğu... Köpek balığı kolumu koparmıştı ve üstündeki etleri koparmaya çalışıyordu." 

Ama tüm bunlardan sonra Pollard'ın kabusu daha bitmemişti. Tek kolu koptuktan sonra ikinci bir beyaz köpek balığının daha saldırısı başlamıştı. Pollard neredeyse kıyıdan 50 metre uzakta gerçekleşen boğuşmadan sonra hatırlayamadığı bir şekilde kıyıda gözlerini çok kan kaybetmiş bir şekilde gözlerini açtığını söyledi.  

Son olarak "Bazı sabahlar yataktan çıkıp bu yeni hayatınızla yüzleşmek istemiyorsunuz. Ama her şeye rağmen hala yaşadığıma ve iyi şeyler yapabilecek durumda olduğum için mutluyum" diyen Pollard hayatının değiştiğini ama alışamayacağı bir şey olduğunu düşünmediğini de sözlerine ekledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P