banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Obama'dan Esad açıklaması

DÜNYA 28.09.2015, 18:34 28.09.2015, 18:56
Obama'dan Esad açıklaması
Rusya'nın dengeleri değiştiren stratejik bir hamlesiyle "Suriye'de Esad'lı normalleşme" süreci dünyanın gündemine oturdu. Moskova yönetimi, IŞİD terörüne karşı bölge ülkeleriyle ortak koordinasyon merkezi kurdu. Moskova'nın bu hamlesine Amerika'nın nasıl bir yanıt vereceği merak konusuydu. O soru da bugün New York'ta yanıtını buldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 70. dönem görüşmelerinde Rusya ve İran'a işbirliği mesajı verdi. Obama, "Suriye konusunda Rusya ve İran ile birlikte çalışmaya hazırız" dedi. Obama, Rusya ile soğuk savaş dönemine dönmek istemediklerini belirtti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 70. dönem görüşmelerine ABD Başkanı Barack Obama'nın yaptığı konuşma damga vurdu. Obama, Suriye krizinin çözümünde Rusya ve İran ile birlilte çalışmaya hazır olduklarını söyledi, "Soğuk savaş dönemine dönmek istemiyoruz" dedi.

Uluslararası toplumun Suriye'de bir testen geçtiğini belirten Obama, Suriye'de istikrarı sağlamak için askeri gücün yanında kalıcı çözüm gerektiğini ifade etti.

Obama, "ABD kalıcı çözüm için Rusya ve İran ile çalışmaya hazırdır. Ancak savaş öncesi duruma dönmemiz mümkün değil" dedi.

"Realist olmamız gerekiyor." diyen Obama, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'dan yeni bir lidere gitmek gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı, Rusya ile soğuk savaş dönemine geri dönmek arzusunda olmadıklarının ise altını çizdi.


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (2)
melsa 4 yıl önce
sorun paraysa bunun sizin için çok sorun olacağını sanmıyorum..yenilmiş görünmekse bunu takacağınızı sanmam,yine bir kılıfını bulur kendinizi kazanmış görünüme sokarsınız?ıraka girerken yardım melek görünümü,girdikten sonra biz işgalciyiz açıklaması gibi...buda sorun değil...asıl anlamadığım israilin tutumu?
Fx 4 yıl önce
esed giderse laiklik kalkar.. arap devleti olur dincilerin eline kalır.. amerikada kedi fare hesabı oynar.. uzun zaman suriye halkına ordan dolaylı olarak türkiyeye büyük zarar verdiler.. türkiyeyemi iraka mı giderler ? tr.ye... burdanda imkan var ise ab ye... kendi kazdıkları kuyu... ama bizide düşürdüler.. baştakiler..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P